Genel Siyaset SonDakika

iyi Parti’de deprem! Yavuz Ağıralioğlu ve Koray Aydın’a tırpan…

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkanlık Divanında değişikliğe gitti. Yapılan değişiklikte partideki kritik isimler büyük bir şoka uğradı. Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Siyasi İşler Başkanlığına alınırken, Yavuz Ağıralioğlu ise..

iyi Parti’de deprem! Yavuz Ağıralioğlu ve Koray Aydın’a tırpan…

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkanlık Divanında değişikliğe gitti. Yapılan değişiklikte partideki kritik isimler büyük bir şoka uğradı. Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Siyasi İşler Başkanlığına alınırken, Yavuz Ağıralioğlu ise Başkanlık Divanı’na giremedi.

Sık sık CHP ve HDP ile ters düşen açıklamalarda bulunan Koray Aydın ile Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. İP’den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Meral Akşener, başkanlığında gerçekleştirilen Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında, Başkanlık Divanında değişikliğe gitti.

 

Yapılan toplantı sonrası parti yönetiminde adeta deprem etkisinde değişiklikler gerçekleşti. Koray Aydın, Teşkilat ve Gençlik Politikaları Başkanlığı görevinden alınarak Siyasi İşler Başkanı olurken, Aydın’ın alındığı görev doğrudan Meral Akşener’e bağlandı. Partinin CHP ve HDP ile sık sık ters düşen ismi Yavuz Ağıralioğlu ise Başkanlık Divanı dışında kaldı.

Buna göre, Teşkilat Başkanı Koray Aydın Siyasi İşler Başkanı olurken partinin Teşkilat ve Gençlik Politikaları başkanlıkları doğrudan Akşener’e bağlandı.

 

İŞTE O İSİMLER

Değişiklik kapsamında, Siyasi İşler Başkanı Cihan Paçacı Kurumsal İlişkiler Başkanı, Eğitim Politikaları Başkanı Şenol Sunat Seçim İşleri Başkanı, Seçim İşleri Başkanı Mehmet Tolga Akalın Milli Güvenlik Politikaları Başkanı, Toplumsal Politikalar Başkanı Ünzile Yüksel ise Kadın Politikaları Başkanı oldu.

TARTIŞILAN İSİM UĞUR POYRAZ YERİNİ KORUDU

Genel Sekreter Uğur Poyraz, Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem, Uluslararası Politikalar Başkanı Ahmet Kamil Erozan, Ortadoğu Politikaları Başkanı Salim Ensarioğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale ve STK Başkanı Burak Akburak divandaki yerini korudu.

Toplumsal Politikalar Başkanlığı görevine getirilen Ayfer Yılmaz, Eğitim Politikaları Başkanlığı görevine getirilen Sevinç Atabay ile Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevine getirilen Rıdvan Uz ise divanda yer alan yeni isimler oldu.

NURİ OKUTAN DA DİVAN’A GİREMEDİ

Yeni Başkanlık Divanına, eski Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu ve Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan giremedi.

GİK’te alınan Siyaset Akademisi Başkanlığının Genel Başkanlık bünyesinde yeniden yapılandırılması kararı çerçevesinde Mehmet Akalın, Doğa ve Çevre Politikaları Başkanlığının Gençlik Politikaları Başkanlığı altında yeniden yapılandırılması kararı çerçevesinde de Berna Sukas ve Arzu Önşen yeni divanda yer almadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL