Yerel Siyaset

İyi Parti izmirde Sular Durulmuyor

İYİ Parti İzmir’de Genel Merkez’in İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ve il yönetimini görevden almasının ardından 20 ilçe başkanı ve 30 ilçede aday adaylığını açıklayan isimlerin istifa edeceği iddiası gündeme bomba..

İyi Parti izmirde Sular Durulmuyor
İYİ Parti İzmir’de Genel Merkez’in İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ve il yönetimini görevden almasının ardından 20 ilçe başkanı ve 30 ilçede aday adaylığını açıklayan isimlerin istifa edeceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

 İYİ Parti’de İzmir’de İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ile İYİ Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale arasında yaşandığı iddia edilen tartışmalar sonrası İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ve yönetim kadroları görevden alındı.

Görevden alınmanın ardından İYİ Parti İzmir’de ardı ardına kriz yaşanmaya devam ediyor.

20 İLÇE BAŞKANI İSTİFA EDECEK
Bezircilioğlu ve yönetiminin Genel Merkez tarafından görevden alınmasının ardından kazan kaldıran İYİ Parti İzmir Teşkilatında yaklaşık 20 ilçe başkanının istifa dilekçesini hazırladığı ve yerine getirilecek isme göre genel merkeze sunacağı öğrenildi. İlçe başkanlarının daha önce Bezircilioğlu ile yaptığı görüşmede ‘teşkilatın desteği hiçe sayılırsa görevi bırakırız’ dediği de kulislerde yerini alıyor

ADAY ADAYLARI DA ÇEKİLECEK
Kulislerde yer alan bir diğer iddia ise aday adayları için… 30 ilçeden aday adayı olan isimlerin Bezircilioğlu ve il yönetiminin görevden alınmasının ardından ilçe başkanları ile birlikte ilçelerdeki aday adayları da taleplerinden geri dönecek. Bu doğrultuda İYİ Parti’nin birçok ilçede aday adayı sayısı sıfıra inecek.

kaynak :Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL