Bayraklı İzmir Yerel Siyaset

Gelecek Partiden İstifa MHP’ye Katıldılar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl teşkilatına katılımlar sürüyor. Gelecek Partisi Bayraklı ilçe başkanı Güngör Gürbüz partisinden istifa ederek MHP saflarına katıldı. “Ben ve arkadaşlarım Ülkemizin ve Türk Milletinin geleceğini GP’de göremedik. Sırf iktidarı..

Gelecek Partiden İstifa MHP’ye Katıldılar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl teşkilatına katılımlar sürüyor. Gelecek Partisi Bayraklı ilçe başkanı Güngör Gürbüz partisinden istifa ederek MHP saflarına katıldı. “Ben ve arkadaşlarım Ülkemizin ve Türk Milletinin geleceğini GP’de göremedik. Sırf iktidarı devirmek için yola çıkmış ve bu yolda HDP ile bile yol yürümeyi mubah sayan bir politikayı kabul edemezdik, etmedik.” Açıklamasını yaptı.

MHP İzmir il teşkilatına son bir haftadır süren katılımlar hız kesmeden devam ediyor. Daha önce CHP ve İYİ Partililerin partilerinden toplu istifa ederek MHP’ye katılımlarının ardından dün de Gelecek Partisi Bayraklı ilçe başkanı Güngör Gürbüz ve ilçe yönetim kurulu üyeleri partilerinden istifa ederek MHP’ye katıldı. Katılımların süreceğini daha önce vurgulayan İl Başkanı Veysel Şahin, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emri çerçevesinde 2023 hedefimize doğru kutlu yürüyüşümüz devam ediyor. Bu yürüyüşte kalbi Türkiye ve Türk milleti ile birlikte atanlarla buluşuyor, saflarımızı güçlendiriyor ve zafere adım adım yaklaşıyoruz. Güngör Gürbüz kardeşimizin ve çalışma arkadaşlarının partimize katılımları da bu sebeple çok önemlidir. Kendilerini kutluyor bundan sonra hep birlikte yapacağımız çalışmalarda başarılar diliyorum.

Şahin; Ayrılığa yer yok

Katılım töreninde yaptığı konuşmada “Türkiye’nin büyük bir mücadele ve atılım içinde” olduğunu vurgulayan MHP İzmir il başkanı Veysel Şahin, “Büyüyen Türkiye’ye karşı yapılan dış saldırılar ve iç mihrakların oyunları arttı. Döviz taarruzu, Akdeniz’de Yunanlıların kıta sahanlığı oyunları, adalara asker çıkarmaları, Suriye’de PKK Terör kantonları oluşturma gayretleri, Fransa gibi emperyalist ülkelerin dış baskısı ve içeride de FETÖ/PKK ile diğer terör örgütlerinin yaptıklarını görmezden gelemeyiz.

Bütün bunlara rağmen mücadelesinden bir adım dahi geri atmayan, milli savunma sanayiinde büyük atılımlar yapan, karada, havada ve denizde her gün kendi ürettiği yeni silahlarıyla Atatürk’ün kurduğu bağımsız Türk Cumhuriyetinin gücüne güç katan bir devletimiz var. Teröristin ve iş birlikçilerin üzerine gitmekten yılmayan bir milli irademiz var. Cumhur İttifakı’nın bu iradesi ve mücadelesi yolunda ayrılığa yer yok.

Bizim önce Türkiye ve Türk Milleti diyen herkese kapımız da gönlümüz de açık. Kutlu yürüyüşümüz ve partimize katılımlar sürecek” dedi.

Gürbüz; Kiminle Yol Yürüdüğümüz Önemli

Gelecek Partisi Bayraklı İlçe Başkanlığı görevindeyken partisinden istifa ederek MHP’ye katılan Güngör Gürbüz de yaptığı konuşmada, “Ben ve arkadaşlarım Ülkemizin ve Türk Milletinin geleceğini GP’de göremedik.

Sırf iktidarı devirmek için yola çıkmış, bu yolda HDP ile dahi yol yürümeyi mubah sayan bir politikayı kabul edemezdik ve de etmedik. Yola çıkarken kiminle yol arkadaşlığı yaptığınız ve kimlerle yol yürüdüğünüz önemlidir.

Siyaseten solda olanlar bir tarafa HDP ile dahi birlikte olmayı düşünmek siyaset değil zillettir. Yuvamıza döndüğümüz için çok mutluyuz. Kıymetli il başkanımız Veysel Şahin Beyefendiye ve İlçe Başkanı arkadaşım Tuncay Arslan Bey’e gösterdikleri samimiyet için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Aslan; Bayraklı’da Üç Hilal Dalgalanıyor

Katılım töreninde konuşan MHP Bayraklı İlçe Başkanı Tuncay Arslan da yaptığı konuşmada, “Partisindeki ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek aramıza katılan Güngör Gürbüz Bey ve çalışma arkadaşları bizlere güç katmıştır.

Kendilerine teşekkür ediyorum. Bayraklı da partimizin yükselişi ve katılımlar her gün artıyor. Dalgalanan üç hilal hemşehrilerimizin büyük desteğini almış durumda. Önümüzdeki günlerde hep birlikte yapacağımız çalışmalarla bu yükseliş kendini daha fazla hissettirecek” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL