Yerel Siyaset

MENEMEN’E ESTETİK DOKUNUŞ!

Menemen Belediyesi, Koyundere 100. Yıl Otoyol Kavşağı’nda gerçekleştirdiği peyzaj çalışmasını tamamladı. Palmiye, çınar ağacı, gürgen, kalem selvi ve çalı türleriyle rengârenk bir görünüme kavuşan kavşak, dört bir yanından dalgalanan Türk..

MENEMEN’E ESTETİK DOKUNUŞ!

Menemen Belediyesi, Koyundere 100. Yıl Otoyol Kavşağı’nda gerçekleştirdiği peyzaj çalışmasını tamamladı. Palmiye, çınar ağacı, gürgen, kalem selvi ve çalı türleriyle rengârenk bir görünüme kavuşan kavşak, dört bir yanından dalgalanan Türk Bayraklarının göndere çekilmesi ile taçlandı.

Çalışmaların ilçeye değer kattığını ifade eden Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Menemen’imizde yollarımızın konforuna, doğal güzelliklerimiz olan bitkilerimizi de ekleyerek, göğsümüzü kabartan Ay Yıldızlı bayrağımızı göndere çektik. Işıklandırmamızla canlılık verdiğimiz kavşağımız böylece özel bir hale geldi. İlçemizi geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Menemen sadece modern üst yapısı ve çağdaş yaşam alanları ile değil aynı zamanda estetik yönü ve bu bağlamdaki güzellikleriyle de öne çıkan bir kent olma yolunda ilerliyor. Çalışmalar kapsamda, Menemen Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Koyundere Otoyol Kavşağı’nda yürütülen peyzaj düzenlemesi, dört bir yanında dalgalanan Türk Bayraklarının göndere çekilmesi ile sona erdi.

YEŞİL AHENK OLUŞTURULDU

Menemen’in görsel yönüne değer katacak çalışmalarda gerçekleştirilen peyzaj düzenlemesiyle birlikte otoyol kavşağında kalan boş alanlara palmiye, çınar, gürgen, kalem, selvi gibi ağaç türleri dikildi. Aynı zamanda çalı türleriyle de zenginleştirilen ve yeşil ahenk olarak nitelendirilen peyzaj çalışmaları ilk günden, yoldan geçen vatandaşların ilgi odağı oldu.

BAYRAĞIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Koyundere Otoyol Kavşağı’nda yapılan çalışmaların final noktasıysa dev bayraklar oldu. 15 metre genişliği ve 10 metre uzunluğu ile devasa dört Türk Bayrağı kavşaktaki bayrak direklerine asıldı. Ay yıldızlı bayraklarımızın asılmasıyla birlikte tamamlanan peyzaj çalışmalarını değerlendiren Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır şekilde, Menemen’imizde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ege’nin en büyük kütüphanelerinden, Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyüne, battı çıktıdan, 1 milyon metrekarelik alanda yol çalışmasına kadar vizyon projelerimizi ortaya koyuyoruz.

Bunlarla birlikte ilçemizin estetik değerini de birkaç üst basamağa taşımak adına peyzaj düzenlemelerimizi gerçekleştiriyor, aydınlatmalarımızı yapıyoruz. Koyundere 100. Yıl Kavşağı’nda da bu bağlamda güzel bir çalışma ortaya kondu. Çeşitli ağaç ve çalı türlerini kullanarak gerçekleştirdiğimiz peyzajımızı Şanlı Türk Bayrağımız ile taçlandırdık. Menemenli hemşehrilerimiz ve bu yolu kullanan tüm vatandaşımıza böylesi görsel bir şölen yaşatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL