Bayraklı

Çocuklar ve gençler Bayraklı için çalışıyor

Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı vizyonuyla çalışmalar yürüten Bayraklı Belediyesi, Çocuk ve Gençlik meclisleriyle yönetim kadrosunu güçlendirdi! Yeni yapılacak parklar başta olmak üzere, kültürel ve sportif projelerde söz sahibi..

Çocuklar ve gençler Bayraklı için çalışıyor

Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı vizyonuyla çalışmalar yürüten Bayraklı Belediyesi, Çocuk ve Gençlik meclisleriyle yönetim kadrosunu güçlendirdi! Yeni yapılacak parklar başta olmak üzere, kültürel ve sportif projelerde söz sahibi olan meclislere katılan çocukların ve gençlerin sayısı 300’e ulaştı. Başkan Serdar Sandal “Geleceğin Bayraklısını birlikte yaratacağız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayalleri ile ilçemizi şekillendireceğiz” dedi.

 

ÇOCUKLAR HAYAL EDECEK, BELEDİYE YAPACAK

Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan Çocuk ve Gençlik Meclisleri, çocukların ve gençlerin yerel yönetim sürecine katılmasını sağladı. Meclislerde yer alan ve sayıları 300’ü bulan çocuklar ve gençler, ilçe genelinde yapılan yeni park alanlarında, kültürel etkinliklerin ve sportif faaliyetlerin belirlenmesinde karar verici konumuna geldi. Düzenli olarak toplanan meclislerde yer alan üyeler, kendi mahallelerindeki eksikleri tespit ediyor, projelendiriyor ve belediyeye sunuyor. Uygulanabilir bulunan projeler, belediye birimleri tarafından değerlendirilerek hayata geçirilecek. Yıl boyunca yapılacak olan parklar Çocuk Meclisi’nin onayından geçecek. Kültürel ve sportif projeler de Gençlik Meclisi’ne danışılarak yapılacak. Böylelikle Bayraklılı çocuklar ve gençler, yaşadıkları ilçenin karar alma mekanizmalarında da söz sahibi olacak.

 

“DÜNYA ÇOCUK VE GENÇLİK KENTİ BAYRAKLI”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Geleceğin Bayraklısını birlikte yaratmak, çocuklarımızın ve gençlerimizin hayalleri ile ilçemizi şekillendirmek istiyoruz.  Yarınların teminatı olan çocuklarımızın, toplumsal yaşama ve yerel yönetim sürecine daha çok katılması, kendilerini ilgilendiren konularda karar mekanizmalarının başında olması son derece önemli. Meclislerimiz sayesinde parklardan yollara, eğitimden kültür sanat ve spora kadar hayatın her alanında çocuklarımızın, gençlerimizin sözü ve izi olacak. Bu meclisler, Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı vizyonumuzun ilk aşaması. Yakın zamanda, dünya çocuklarını Bayraklımıza getirmeyi, ortak festivaller ve projeler gerçekleştirmeyi umuyoruz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL