İzmir Yerel Siyaset

Bergama Millet Bahçesi ihalesi yeniden yapıldı 500 günde inşa edilecek

  Başkan Koştu; “Bergama’mıza sözümüz olan Millet Bahçesi’ni şehrimizin kalbinde yapacağız. İşyeri tesliminden sonra Millet Bahçemiz 500 günde inşa edilecek. Engellemeye çalışanların tek amacı, bizi siyaseten zora sokmak, Bergama’yı bu..

Bergama Millet Bahçesi ihalesi yeniden yapıldı 500 günde inşa edilecek

 

Başkan Koştu; “Bergama’mıza sözümüz olan Millet Bahçesi’ni şehrimizin kalbinde yapacağız.

İşyeri tesliminden sonra Millet Bahçemiz 500 günde inşa edilecek.

Engellemeye çalışanların tek amacı, bizi siyaseten zora sokmak, Bergama’yı bu hizmetten yoksun bırakmaktı.

Sosyal yaşam alanlarının yok denecek kadar az olduğu kadim şehrimize bu ihaneti yapanların hevesi kursağında kaldı. Millet Bahçesi’ni yapmamızı engelleyemediler.

Sadece yapılmasını geciktirip, hemşehrilerimizin biran önce bu hizmetten yararlanmasını engellediler” dedi.

 

Engellemeler nedeniyle inşasına gecikmeli olarak başlanacak olan Millet Bahçesi’nin yapım işi ikinci defa ihale edildi.

İhaleye katılan 7 ayrı firma teklifini sundu. Yaklaşık maliyeti 80 milyon liradan gelen zamlar nedeniyle 204 milyon liraya çıkan Millet Bahçesi yapım işine; 167 milyon 167 bin TL. ile en düşük teklif verildi.

Açılan davalar ve engellemeler nedeniyle yapılamayan Millet Bahçesi için inşaat süreci yeniden başlamış oldu.

 

500 GÜNDE TAMAMLANACAK, ÇAMLI PARK’TA YAPILACAK

 

İş teslimi ardından 500 günde Millet Bahçesi ile birlikte Çamlı Park’ta tamamlanarak Bergama’nın hizmetine sunulacak.

TOKİ’nin ihalesi ile yapılacak olan Millet Bahçesi’nin donatı alanlarıyla birlikte yaklaşık 63 bin metrekare üzerine yapılacağını açıklamasında ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Millet Bahçesi’ni yapmamız engellenmeseydi şuan inşaat büyük oranda tamamlanmıştı.

Bergama’mız için vizyon projemiz diye yola çıktığımız bu hayalimizi engellemeye çalışanların, şimdiye kadar tek kalemde yapılan en büyük ve en gözde projeyi önlemeye çalışanların amacı siyaseten bizi zorda bırakmaktı.

Bu emel için bazı esnaflarımızı kullandılar.

Siyasi saiklerle hareket eden bu kesimler, bu hizmetten kadim şehrimizin ve hemşehrilerimizin yararlanmasını engellemekten bile çekinmediler” dedi.

 

BAŞKAN KOŞTU; “HİZMET DİYE DERDİ OLMAYANLAR ENGELLEMEYE ÇALIŞTI”

 

Millet Bahçesi’nin yapılmasını engellemeye çalışların siyasi ikbal ile hareket ettiğini, esnafıda bu uğurda kullanmaktan çekinmediğini belirten Başkan Koştu, “Çünkü onların hizmet diye bir derdi yok. Sadece kendi siyasi ikballeri var.

Millet Bahçesi yapılamasın, belediye yönetimi olarak biz zorda kalalım hırsı ile hareket ettiler. Ama bizim hemşehrilerimize verdiğimiz sözü yerine getirmemizin önünde kimse duramaz.

İnşallah 500 günde Millet Bahçesi’ni tamamlayıp, sosyal donatı alanlarının yok denecek kadar az olduğu Bergama’mıza yıllarca hizmet edecek bir projeyi kazandıracağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL