Bayraklı Genel Yerel Siyaset

Bayraklı Belediyesi’nden esnafa önemli destek

Bayraklı Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan ve pandemi sürecinde kapalı kalan esnafa katı atık, çevre temizliği vergisi ile ilan ve reklam vergisi konusunda destek olmaya hazırlanıyor. Gündem maddesi, Mart..

Bayraklı Belediyesi’nden esnafa önemli destek

Bayraklı Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan ve pandemi sürecinde kapalı kalan esnafa katı atık, çevre temizliği vergisi ile ilan ve reklam vergisi konusunda destek olmaya hazırlanıyor. Gündem maddesi, Mart ayı olağan Meclis oturumunda Meclis Üyelerine sunulacak.

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ – Bayraklı Belediyesi Mart ayı olağan Meclis oturumunun gündemi belli oldu.

Diğer meclis oturumlarına oranla kısa bir Meclis gündemi bulunan Mart ayı olağan Meclisi’nin ana gündeme ise esnafa yapılacak yardım oldu.

2020 yılında dünyada ve ülkemizde ortaya çıkan koronavirüs salgını sebebiyle getirilen tedbirler kapsamında çeşitli işyerlerinin faaliyetleri durdurulmuş veya faaliyetlerine belirli süre ara verilmiş olan umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, lokanta, restoran, paket servisi yapmayan pastane, birahane, cafe ve cafeterya, kahvehane ve kıraathane, gibi  işyerlerinin kapalı olduğu veya faaliyetlerine ara verildiği sürelerde katı atık bedelleri ile ayrıca  başvuruda bulunmaları  halinde, kapalı bulunulan dönemlere ait  çevre temizlik vergisi ile ilan ve reklam vergilerinin alınmaması komisyonlara gönderilecek.

Meclis gündeminde yer alan madde ile ayrıca, Pazar yerlerin de giyim ve oyuncak,  züccaciye, süs eşyası, çanta vb. tezgahı bulunanlar ile hafta sonu sokağa çıkma yasakları nedeni ile tezgahlarını açamayan pazarcı esnafının tezgahını açmadığı sürelerde  pazaryeri  tahsis ücretlerinin alınmaması ve devlet okulları, özel okullar, ana sınıf ve ana okulları, öğrenci yurtları  ile bu yerlerde faaliyet gösteren  kantin işletmelerinin kapalı olduğu  sürelerde işyerlerinin  katı atık bedelleri ile ayrıca  başvuruda bulunmaları  halinde, kapalı bulunulan dönemlere ait  çevre temizlik vergisi ile ilan ve reklam vergilerinin alınmaması önerisinin de Meclis üyeleri tarafından komisyona gönderilmesi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL