Kültür-Sanat Yerel Siyaset

Aliağa Belediye Başkanı Acar, “Biz hazırız, bekliyoruz”

Aliağa Belediyesi ve SOCAR iş birliğinde sanatla iç içe dopdolu bir yaz yaşatacak olan ‘Aliağa Sanat Günleri’ başlıyor. Birbirinden ünlü seslerin sahne alacağı etkinlik takviminde Açıkhava tiyatrosunda yine ünlü isimlerin rol aldığı oyunlar..

Aliağa Belediye Başkanı Acar, “Biz hazırız, bekliyoruz”

Aliağa Belediyesi ve SOCAR iş birliğinde sanatla iç içe dopdolu bir yaz yaşatacak olan ‘Aliağa Sanat Günleri’ başlıyor. Birbirinden ünlü seslerin sahne alacağı etkinlik takviminde Açıkhava tiyatrosunda yine ünlü isimlerin rol aldığı oyunlar sahnelenecek.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, çocuk tiyatroları ve sinema günlerinin de unutulmadığını belirterek “Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek Milli Ülkümüzdür” demiştir.

Bizde ‘Aliağa’da Sanat Günleri’ ile ailelerimizi ve çocuklarımızı sanat ve sanatçılarla buluşturmayı hedefledik. Pandemi nedeniyle bir arada olmayı özlemiştik. Kavuşmalarımıza unutulmaz hatıralar ekleyelim dedik.

Biz hazırız, sizler de hazırsanız yarın (1 Temmuz) başlıyoruz. İzmir’in Yükselen Yıldızı Aliağa, ülke ekonomisine yön veren sanayisiyle, binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirasıyla, turistik ve doğal güzellikleri, Mavi Bayraklı plajlarıyla İzmir ve Türkiye’de adeta bir güneş gibi parlıyor.

Bu yıldız şimdi sanatla parlayacak. Aliağa’da bu yaz sanat ve eğlencenin coşkusu yaşanacak. Aliağalıları, İzmirlileri ve Türkiye’nin her yerinden vatandaşlarımızı Aliağa Sanat Günleri’nde buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

Ünlü sesler ve ünlü yüzler sahnede

Aliağa Belediyesi, yaklaşık iki yıl süren pandeminin ardından kültür sanat etkinliklerine yeniden hız verdi.

Çok sayıda ünlü ismin yer aldığı Aliağa Sanat Günleri, son günlerin konuşulan ismi Melek Mosso konseri ile başlayacak.

Yıldızlar geçidinde daha sonra sırayla Muazzez Ersoy, Serkan Kaya, Koray Avcı, Hande Yener, Fettah Can, Ebru Gündeş, Murat Dalkılıç ve Serdar Ortaç gibi birbirinden ünlü sanatçılar Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda sahneye çıkacak.

Tiyatro şöleni

Fanatik, Mahşer-i Cümbüş, İkinin Biri, Afara, Rumuz Goncagül, Şen Makas, Yeni Bir Şarkı, Abur Cubur Talk Show, Şıngır Şıngır Beyoğlu, Kalpten Kalbe isimli tiyatro gösterimleri ise Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu’nda Aliağalılar için sahnelenecek. Konser ve tiyatro gösterimlerinin yanı sıra açık hava sinema günleri ve çocuk tiyatroları da ‘Aliağa Sanat Günleri’ne renk katacak.

Başkan Acar; Atatürk’ün Işığında Sanatla  

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, pandemi döneminde ayrı kaldıklarını hatırlatarak, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek Milli Ülkümüzdür” demiştir. Bizde Atatürk’ün ışığında ‘Aliağa’da Sanat Günleri’ ile ailelerimizi ve çocuklarımızı sanat ve sanatçılarla buluşturmayı hedefledik.

Bir süredir ekiplerimizle hazırlığını yaptığımız sanat günleri için artık hazırız, 1 Temmuz itibariyle (yarın) başlıyoruz. İzmir’in Yükselen Yıldızı Aliağa, ülke ekonomisine yön veren sanayisiyle, binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirasıyla, turistik ve doğal güzellikleri, Mavi Bayraklı plajlarıyla İzmir ve Türkiye’de adeta bir güneş gibi parlıyor.

Bu yıldız şimdi sanatla parlayacak. Bilim İnsanı Albert Einstein’ın dediği gibi “Sanat evreni ayakta tuttuğu kadar, insan enerjisini de ayakta tutmaya yarayan en önemli kanaldır”. Bu yüzden ‘sanat günleri’ dedik. Aliağalıları, İzmirlileri, Türkiye’nin her yerinden vatandaşlarımızı Aliağa Sanat Günleri’nde buluşmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Aliağa Sanat Günleri Takvimi

‘Aliağa Sanat Günleri’ kapsamındaki Yaz Konserleri, Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilecek. Saat 21.30’da başlayacak konserlerin programı şöyle;

2 Temmuz Cumartesi: Melek Mosso

10 Temmuz Pazar: Muazzez Ersoy

16 Temmuz Cumartesi: Serkan Kaya

30 Temmuz Cumartesi: Koray Avcı

6 Ağustos Cumartesi: Hande Yener

13 Ağustos Cumartesi: Fettah Can

20 Ağustos Cumartesi: Ebru Gündeş

27 Ağustos Cumartesi: Murat Dalkılıç

30 Ağustos Salı: Serdar Ortaç

ALİAĞA’DA TİYATRO ŞÖLENİ

1 Temmuz – 29 Ağustos tarihlerinde Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu’nda izlenebilecek Tiyatro Şöleni’nde tüm gösterimler saat 21.00’de başlayacak. Tiyatroseverler, ücretsiz gösterilerin biletlerini hafta içi 8.30 – 17.30 saatleri arasında Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu gişelerinden temin edebilecek. Tiyatro Şöleni’nde sahnelenecek oyunların isim ve gösterim tarihleri şöyle;

1 Temmuz Cuma: Fanatik

8 Temmuz Cuma: Mahşer-i Cümbüş

17 Temmuz Pazar: İkinin Biri

22 Temmuz Cuma – 23 Temmuz Cumartesi: Afara (Uğur Aslan)

24 Temmuz Pazar: Rumuz Goncagül

29 Temmuz Cuma: Şen Makas

5 Ağustos Cuma: Yeni Bir Şarkı

12 Ağustos Cuma: Abur Cubur

19 Ağustos Cuma: Şıngır Şıngır Beyoğlu

29 Ağustos Pazartesi: Kalpten Kalbe

Çocuk tiyatroları yaz tatilini renklendirecek

Çocuk tiyatroları da çocukların yaz tatiline renk katacak. Miniklere keyifli anlar yaşatacak tiyatro gösterimleri Çarşamba günleri 19.00 – 20.30 ve 22.00 seansları ile Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. Ücretsiz gösterilerin biletleri hafta içi 8.30 – 17.30 saatleri arasında Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu gişelerinden temin edilebilecek. Çocukların yaz tatilini tiyatro ile iç içe geçirmelerini sağlayacak oyunların isim ve gösterim tarihleri şöyle;

6 Temmuz: Kukuli

13 Temmuz: Rafadan Tayfa

20 Temmuz: Keloğlan

27 Temmuz: Niloya

3 Ağustos: Elifin Düşleri

10 Ağustos: Harika Kanatlar

17 Ağustos: Sevimli Dostlar

24 Ağustos: Maşa ile Karaayı

31 Ağustos: Canım Kardeşim

Sinema Günleri

İki ay sürecek ‘Aliağa Sanat Günleri’nde birbirinden güzel filmler açık havada sinemaseverler için beyaz perdeye yansıtılacak. Aliağalılara saat 21.00’den itibaren açık havada sinema keyfini yaşatacak filmlerin tarih ve gösterim yerleri şöyle;

Filmin adı: Aile Arasında

14 Temmuz Perşembe: Siteler Şehit Oğuz Özgür Çevik Parkı

9 Ağustos Salı: Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı

11 Ağustos Perşembe: Şakran Meydan

Filmin adı: Aykut Enişte 2

5 Temmuz Salı: Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı

2 Ağustos Salı: Siteler Şehit Oğuz Özgür Çevik Parkı

23 Ağustos Salı: Helvacı Meydan

Filmin Adı: Müslüm

19 Temmuz Salı: Helvacı Meydan

16 Ağustos Salı: Kent Park

Filmin Adı: Kurtuluş Hattı

12 Temmuz Salı: Kent Park

21 Temmuz Perşembe: Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı

18 Ağustos Perşembe: Siteler Şehit Oğuz Özgür Çevik Parkı

Filmin Adı: Ailecek Şaşkınız

7 Temmuz Perşembe: Şakran Meydan

28 Temmuz Perşembe: Kent Park

4 Ağustos Perşembe: Helvacı Meydan

Filmin Adı: Umudunu Kaybetme

26 Temmuz Salı: Şakran Meydan

25 Ağustos Perşembe: Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL