Genel Güncel

19 Mayıs’ın Atatürk tarafından Türk Gençliğine bir iman ve şuur ateşi olarak hediye edildi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapan İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız, “19 Mayıs, Tüklüğün Muzaffer Kumandanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile..

19 Mayıs’ın Atatürk tarafından Türk Gençliğine bir iman ve şuur ateşi olarak hediye edildi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapan İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız, “19 Mayıs, Tüklüğün Muzaffer Kumandanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, iradesiyle, gönlüyle ve fikriyle Türk Milliyetçilerinden oluşan kadrolarının kazandığı İstiklal Savaşımızın önsözüdür.” Dedi.

 

Milliyetçi Türk Gençliğine göre 19 Mayıs 1919 tarihi Türk Milletinin diriliş yürüyüşü, Emperyalizme karşı başkaldırı harekâtı ve Ergenokon’dan son çıkışımızın sembolüdür. Diyerek günün anlam ve önemini ifade eden Soner Erkan Yıldız, 19 Mayıs’ın Atatürk tarafından Türk Gençliğine bir iman ve şuur ateşi olarak hediye edildiğini de sözlerine ekledi.

 

İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız 19 Mayıs Kutlama Mesajını şöyle sürdürdü;

 

19 Mayıs sadece topraklarımızı işgal edenlere karşı verilmiş şanlı bir mücadele değil, İmkânsızlık ve yokluklara karşı da verilmiş emsalsiz bir savaşın ilk adımıdır.

 

Bu adım sadece Edirne’den Kars’a; İzmir’den Hakkari’ye bir anlam ifade etmez, Bu adım Üsküp’ten Kaşgar’a, Kıbrıs’tan Kazan’a ve Tuna kıyılarından Orhun ve Selenga Irmaklarına kadar uzanan bütün Türklük alemi için büyük bir mana taşır.

 

19 Mayıs, Tüklüğün Muzaffer Kumandanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, iradesiyle, gönlüyle ve fikriyle Türk Milliyetçilerinden oluşan kadrolarının kazandığı İstiklal Savaşımızın önsözüdür.

 

19 Mayıs, Atatürk’ün sadece Türk Milleti’ne güvenerek çıktığı kutlu yol, Türklüğün yılmayan istiklal iradesi ve azmidir.

 

Bu sebepledir ki büyük Atamız Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Türk Gençliğine bir şuur ve iman ateşi olarak hediye edilerek bayramlaştırılmıştır.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız bütün Türk Milletine, Avrupa Ortalarından Japon Denizine kadar Bütün Türk Gençliğine kutlu olsun!

 

Bu anlamlı günü bizlere bayram olarak hediye eden başta Türklüğün Bayrak ismi Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve fikir arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.

 

Bizlere emanet olarak bırakılan Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğimiz hususunda yeminlerimizi İzmirli Milliyetçi-Ülkücü Türk Gençliği olarak arz ediyorum.

 

Atatürk, Başbuğ Türkeş ve Lider Devlet Bahçeli yolundan bir adım dahi ayrılmadan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın emrinde Cumhuriyetimiz için her an canımızı  feda edeceğimizi de herkesin bilmesini istiyorum.

 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL