Genel Güncel

100 bin imzada son durum

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Cumhurbaşkanı adayları için imza toplama çalışmaları bugün de devam ediyor. Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, dün 100 bin imzayı toplayarak 3’üncü Cumhurbaşkanı adayı..

100 bin imzada son durum

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Cumhurbaşkanı adayları için imza toplama çalışmaları bugün de devam ediyor. Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, dün 100 bin imzayı toplayarak 3’üncü Cumhurbaşkanı adayı olmuştu. ATA İttifakı adayı Sinan Oğan da bugün, 100 bin imzayı geçerek 4’üncü cumhurbaşkanı adayı oldu. Adaylıktan çekilen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın da yarın YSK’ya başvurup resmi olarak adaylıktan çekildiğini ilan etmesi bekleniyor. İşte 100 bin imzada son durum…

 

Seçmenler tarafından aday gösterilecek Cumhurbaşkanı adayları için imza toplama süreci yarın saat 20.00’de sona eriyor.

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, dün 100 bin imzayı toplayarak 3’üncü Cumhurbaşkanı adayı olmuştu. Adaylıktan çekilen ve Cumhur İttifakı protokolüne imza atan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın da yarın YSK’ya başvurup resmi olarak adaylıktan çekildiğini ilan etmesi bekleniyor.

SİNAN OĞAN DA CUMHURBAŞKANI ADAYI OLDU

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, YSK’nın verilerine göre 100 bin imzaya ulaştı. Sinan Oğan; Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin ardından dördüncü Cumhurbaşkanı adayı oldu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIMDA BULUNDU

Oğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da, “Türk milletinin aziz evlatları, bütün zorluklara rağmen 120.000 imza hedefine ulaşacağız inşallah. Bu adaletsiz düzende sakın ola 100.000’e ulaştık, artık imza atmamıza gerek yok demeyin zira bu zaferimizi elimizden almak için her şeyi yapacaklar. Yok imzalar mükerrer diyecekler, yok kenarı ıslanmış diyecekler yok bilmem ne diyecekler. O sebeple 120 bin sayısına ulaşana kadar devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan adaylık için gerekli 100 bin imzaya yönelik siyasi partilerin çalışmaları sürerken, Ankara İl ve Merkez İlçe Seçim kurulları binası önünde sabah saatlerinden itibaren adaylar için imza vermeye gelenlerin oluşturduğu hareketlilik devam ediyor.

Bina çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınırken, vatandaşlar, üst aramasının ardından içeri girerek destekledikleri aday için imza atıyor.

YARIN AKŞAM SONA ERİYOR

Seçmenler tarafından belirlenecek cumhurbaşkanları adayları için süreç de yarın 20.00’de sona eriyor. İşte 100 bin imzada saat 16.20 itibariyle son durum…

Muharrem İnce : 109 bin 314

Fatih Erbakan : 69 bin 200

Sinan Oğan: 100 bin 56

Doğu Perinçek : 23 bin 543

Yakup Türkal : 2 bin 760

Erkan Trükten : 1916

Tevfik Ahmet Özal : 1295

İrfan Uzun : 982

Halil Murat Ünver : 437

Hilmi Özden : 399

Davut Turan : 110

*Haberin görseli AA tarafından servis edilmiştir

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL