Köşe Yazarları

Foça, Tire, Çeşme ve Dikili de MHP diyecektir

Geçtiğimiz gün Egedesonsöz’de İzmir’in yetiştirdiği en önemli gazeteci, fikir adamı ve yorumcularının başında gelen Ümit Yaldız Beyefendinin araştırma sonuçlarını ve yorumlarını hep birlikte okuduk. Hele hele kendi birikimleri üzerine bir..

Foça, Tire, Çeşme ve Dikili de MHP diyecektir
Geçtiğimiz gün Egedesonsöz’de İzmir’in yetiştirdiği en önemli gazeteci, fikir adamı ve yorumcularının başında gelen Ümit Yaldız Beyefendinin araştırma sonuçlarını ve yorumlarını hep birlikte okuduk.

Hele hele kendi birikimleri üzerine bir de “kamuoyu araştırma” disiplinini de ekleyince daha da güçlenen bir yapıya oturdu Ümit Ustam. Kabul.

Fakat, hepimiz bilir ve görürüz ki “Kamuoyu Araştırmaları” çok defa hatalı sonuçlar vermiş, partilerin oy oranlarını tam manasıyla saptayamamıştır.

Bu da gayet normaldir.

Neden?

Şundan… Gerek yüz yüze gerekse de iletişim vasıtalarıyla yapılsın tüm anketler hata payı barındır. Bu bir.

İkincisi ise, görüşlerine başvurduğunuz kişi ille de size yapacakları hakkında “doğruyu” söyleyecek değildir. Bu da size ikinci bir hata payı oluştur. İşte Araştırma şirketleri bu ikinciyi hiç görmez, göremez… O sebeple çok yanılırlar.

Bilhassa MHP üzerine benim diyen bütün araştırma şirketleri yanılmıştır, yanılmaktadır.

Bu yanılgıda yukarıda bahsettiğin iki “olağan hata payı” nın yanında milletimizin ve hemşehrilerimizin MHP’ye duydukları güven çok büyük rol oynamaktadır.

Bu güven de her zaman MHP lehine işlemekte, hiçbir “anket” şirketinin göremediği, tahmin edemediği MHP başarısı Milli İrade olarak tarihe mührünü vurmaktadır.

***

Şimdi gelelim Foça, Tire, Çeşme ve Dikili’ye…

Foça’nın Yüreği Hazır, Şafağın Sökmesini Bekliyor

Foça… Yanı başında Aliağa ve Menemen gibi hizmete gark olmuş, insanların hepsinin Cumhur İttifakı Belediyeciliği’nden üst seviyede memnun olmuş Foça sizce bundan etkilenmedi mi sanıyorsunuz?

MHP Adayı Taner Acar’ın Foça’nın en sevilen siması ve tanınmış bir esnafı olması sizce hiç etkili değil mi?

Taner Acar’ın yerel yönetim tecrübesi, ilçenin has evladı olması, Foça’nın tüm dertlerine vakıf olması ve bunlara göre çözümler üretmesi sizce hiç etkili olmadı mı?

Hizmete aç, hizmet bekleyen Foçalılar, sizce Menemen ve Aliağa’daki güzellikleri görmedi mi?

Bugüne kadar CHP yönetiminin Foça’ya hiçbir şey katmadığı, her dönem değiştirilen adayların hepsinin birbirinden kötü yönetim anlayışını ilçe halkının değerlendirememesi sizce makul mü?

Hatta bir Belediye Başkanının Foça halkına hiç yakışmayan bir davranışla “azmettirici” olarak yargılanmasını da yine gazetemiz sütunlarında aylarca okuduk.

Bütün bunların ışığında neden olmasın… Bizce Foça hizmete, birce Foça güzellikler ve bizce Foça Taner Acar’la hak ettiği değerlere koşuyor… “Foça’nın Yüreği Hazır, Şafağın Sökmesini Bekliyor”

Kutlu olsun!

***

Tire… Şafağa Hazır Bir Başka İlçe

Türkiye’nin en özel kıymetlerine sahip ilçelerinden biridir Tire… Hem tarihi, hem kültürel hem de doğal güzelliklere sahip bu ilçenin de makûs talihini yenmesi lazım…

Tireli hemşehrilerimiz de elbet bunun farkında…

Bir önceki dönem CHP ile İP ittifakı kazanmıştı Tire Belediyesi’ni ama sonuçları, yani olmayan hizmetler Tirelileri hiç memnun etmedi. Edemezdi de zaten.

İletişimi hasarlı bir başkan insanlarına ne verebilirdi ki…

Fakat MHP adayı öyle değil…

Ve Kadro Hareketi olarak geliyor MHP… Tire’yi bütün kuvvetiyle ve potansiyeli ile ayağa kaldıracak bir kadro bu.

Tire’yi tanıyor, Tire’yi biliyor ve en önemlisi Tire’yi çok seviyor…

Arif Demirkan sadece bir başkan adayı sıfatını taşımıyor. Tire’nin her alanında yaşayan; mahallesinden köyüne, sanayi sitesinden fabrikasına kadar herkese temas eden bir tecrübe birikimidir.

Bütün bunları da Tireli hemşehrilerimiz görüyor ve hizmete yöneliyor elbette.

Bunlar “araştırma şirketlerinin” tespit edemeyeceği gerçeklerdir. Bu gerçekler de her zaman sandıktan çıkma gibi özelliği vardır. Mübarek olsun.

***

Çeşme… Şafak Batıdan Söküyor

Esat Tanık… diyelim ve biraz duralım… Tüm Çeşme, İzmir hatta tüm Türkiye böyle güzel bir adamı görünce hemen sevgi besledi.

Evet evet, Esat Tanık öyle böyle bir adam değil. Donanımları, milli haslet ve birikimleri ile Çeşme’nin beklenen Başkanı oldu bir anda.

Tabii ki Esat Tanık’da karşılık bulan Çeşme sevgisi tepeden inme bir adayla Çeşmelilerle dalga geçen CHP’nin de payı var.

CHP namzedi hanımefendi bırakın yerel yönetici vasıflarını taşımayı tam bir “ikoncan” kıvamında…

Tipik yazlıkçı, eğlence ve haz düşkünü bir görüntü sergiliyor bugüne kadar biriktirdikleri ile…

Soy ismi ile nereye kadar… Sahaya çıkıp futbol oynayacak değil ya…

Bütün bunları Çeşmelilerin görmemesi mümkün mü sizce? İlçelerini kime emanet edeceklerini Çeşmeliler bilmez mi sizce?

Esat Tanık Çeşme’den, batıdan sökecek olan şafağın adıdır. Kutlu olsun.

***

Dikili… Şafağa Müjde Söyleyin…

Dikili üzerine hiç şüphe edilemeyecek bir gerçek var ki o da; yerel hizmetlerden dolayı geri kalmış ilçelerden biri Dikili’dir…

CHP zihniyetinin, gelişmeden ve insana hizmetten uzak duran tutumu Dikili’yi de “bahtı kara” bir ilçe haline getirdi.

İzmir’in hatta Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir olmasına rağmen bir türlü önü açılmayan beklenen turizm zirvesini bir türlü yakalayamayan Dikili’li hemşehrilemiz de bu gerçeği görmüyor mu sanıyorsunuz?..

Elbette görüyor. Elbette tıpkı Aliağa gibi, tıpkı Menemen gibi büyüyüp gelişmek istiyor çünkü Dikili…

Sema Akıncı Hanımefendi, ilçedeki güvenilir kimliği, gelişmeye açık fikir yapısı ve ilçe sevdasıyla elbette Dikili’li hemşehrilerimizin dikkatlerinden kaçmıyor.

Bir önceki seçimlerde aldığı oy temeli üzerine daha da güçlü bir kampanya yürüten Sema Hanım, Dikili’nin yeni belediye başkanı olacaktır.

Şimdiden tebrik ederiz.

***

Evet şimdi düşünelim bakalım hangi “anket” bu gerçekleri görebilir?

CHP’nin başarısızlığı ortadayken insanımızın bunu görmediğini savunmak sizce makul bir değerlendirme midir?

MHP işte hep bu sebeple “anketlere” takla attırıyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL