Ekonomi

YEŞİL IŞIK! Bakan’dan son dakika açıklama! Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?

Asgari ücrete ikinci zam (Ara zam) gelecek mi? İşveren ve çalışanlar bir süredir bu sorunun cevabını merak edip araştırıyor. Asgari ücrete ikinci zam merak edilip araştırılırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik..

YEŞİL IŞIK! Bakan’dan son dakika açıklama! Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?

Asgari ücrete ikinci zam (Ara zam) gelecek mi? İşveren ve çalışanlar bir süredir bu sorunun cevabını merak edip araştırıyor. Asgari ücrete ikinci zam merak edilip araştırılırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den son dakika açıklama geldi. İşte Bakan Bilgin’in o açıklaması…

Asgari ücrete bu yıl içerisinde ikinci zam gelecek mi? Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Normal şartlarda asgari ücrete yılda bir defa zam yapılıyor. Ancak enflasyon oranlarında süren yüksek seyir ve Rusya – Ukrayna arasındaki savaşın dünya ekonomileri ve dolaylı olarak Türkiye ekonomisi üzerindeki etkileri beraberinde 2022 asgari ücret ikinci zammını gündeme getirdi.

Peki, asgeri ücrette ikinci zam yani Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam yapılması gündemde mi? Konuyla ilgili ilk dikkate değer son açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. İşte Vedat Bilgin’in işçileri ümitlendiren açıklanması…

Isparta’da kamu çalışmaları ve işçiler iftar programında buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında işçi, memur ve emeklilere yönelik artış düzenlemelerin müjdesini verdi.

Enflasyon farkını içeren artışın bir benzerinin yapılacağını belirten Bakan Vedat Bilgin “Burada bu gün Isparta’mız da bir diğer haberi daha vermek istiyorum. Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL