Genel Güncel

Togg’un fiyatı açıklandı

Yerli otomobil girişimi Togg’un C-SUV modeli T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketiyle ön siparişe açılıyor. 16-27 Mart’ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden alınacak olan ön siparişler..

Togg’un fiyatı açıklandı

Yerli otomobil girişimi Togg’un C-SUV modeli T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketiyle ön siparişe açılıyor. 16-27 Mart’ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden alınacak olan ön siparişler sonrası teslimat tarihleri ise çekiliş yöntemiyle belirlenecek

Togg, ‘T10X’ adını verdiği ve akıllı cihaz olarak tanımladığı modelini iki farklı donanım seviyesi ve iki batarya seçeneğiyle ön siparişe sunduğunu açıkladı.

16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve www.togg.com.tr Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak.

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak ve mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle kurulan Togg, 2022 yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda seri üretim bandından indirdiği T10X’i kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

12,3 inç gösterge ekranı ve 29 inç bilgi-eğlence ekranından oluşan 41,3 inç uçtan uca ekran deneyimi, 8 inç dokunmatik kontrol ekranı, araç içi sosyal kamera, yüksek hızlı mobil internet ve wifi hot spot özelliğiyle Snapdragon® işlemcili dijital kokpit, T10X’de standart olarak sunuluyor.

T10X’in iç mekanında öne çıkan özelliklerden Meridian ses sistemi, kullanıcıların yolculuk deneyimini üst seviyelere çıkartmayı hedefliyor.

Kullanıcıların kişisel verilerini ve akıllı cihazın dijital güvenliğini blok zinciri teknolojisiyle sağlayacağını açıklayan Togg T10X, Avrupa pazarındaki otomobillerin güvenliğinin degerlendirildiği bağımsız Euro NCAP programının tüm testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldızı alacak şekilde tasarlandı.

Togg’un iç mekanında dikkat çeken detaylardan bir diğeri de kablosuz şarj özelliğine sahip olan saklama alanı.

T10X, trafik işareti algılama sistemiyle birlikte çalışan dur-kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici ve akıllı şerit takip sistemi & şeritten ayrılma ikazıyla birlikte 2. seviye otonom sürüşü kullanıcılarına sunuyor. T10X Türkiye’de ve sınıfında ilk kez “yoğun trafik pilotu” asistan özelliğini sunarak kullanıcıların 15km/saat hıza kadar olan yoğun trafikte ellerini direksiyondan ayırıp T10X’in kontrolünde ilerlemelerini sağlamayı hedefliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL