İzmir

Süleyman Soylu’dan İzmir Büyükşehir mesajı: Soruşturma devam ediyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li bazı belediyelerdeki işe alım süreciyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Soylu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki soruşturmanın sürdüğünü açıkladı. Mersin Büyükşehir, İstanbul Büyükşehir, Adana Seyhan, İstanbul..

Süleyman Soylu’dan İzmir Büyükşehir mesajı: Soruşturma devam ediyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li bazı belediyelerdeki işe alım süreciyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Soylu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Mersin Büyükşehir, İstanbul Büyükşehir, Adana Seyhan, İstanbul Ataşehir belediyelerinde yapılan konu ile ilgili idari soruşturmaların tamamlandığını, tevdi raporlarının ise savcılıklara gönderildiğini belirten Bakan Soylu, “Ateş bacayı sarmış” başlığıyla şu paylaşımları yaptı:

“HDPKK’nın referansı ile CHP’li belediyelere ve şirketlerine doldurulan terör örgütlerinde faaliyet gösterenlere, irtibatlı ve iltisaklı olanlara yönelik müfettiş soruşturmalarının sonuçları ortaya çıkınca Saygı Öztürk’te ateş bacayı sarmış, aklınca aklama operasyonuna başlamış.

1 yıl önce konu gündeme gelip müfettiş soruşturması başladığında, önce bu alımları reddettiniz, ardından da tüm belediye çalışanları “zan altında” bırakılıyor dediniz.

HDPKK’nın referansıyla alınan, terör örgütlerinde faaliyet gösterenleri, irtibatlı ve iltisaklıları gizlemek için İBB’de çalışan masum insanların tamamını kendinize kalkan yaptınız. Bizi, onların tamamını suçluyormuşuz gibi gösterdiniz.

Ancak müfettişlerin soruşturması başlayınca HDPKK’nın tavsiyesi ile işe alınan ilk etapta yaklaşık 120 kişiyi apar topar işten çıkardınız.

Mersin Büyükşehir, İstanbul Büyükşehir, Adana Seyhan, İstanbul Ataşehir belediyelerinde yapılan konu ile ilgili idari soruşturmalar tamamlanarak, tevdi raporları savcılıklara gönderilmiştir.

İzmir, Ayvalık ve diğer belediyelerde yürütülen soruşturmalar ise devam etmektedir. Devlet asla terör örgütlerinin belediyelere sızmasına müsamaha göstermeyecektir. Yapılan tüm işlemler, kanunların verdiği sorumluluklar çerçevesinde Mülkiye Teftiş Kurulu tarafından mevzuata uygun şekilde gerçekleştirilmiştir. Bundan sonraki süreçte söz artık yargıdadır.

Ayrıca, HDPKK’nın referansıyla hile ve hülle yapılarak işe alımların nasıl gerçekleştiği aşağıdaki 11 madde ile tek tek açıklanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL