İzmir

Şenol Aslanoğlu CHP il başkan Adayı

CHP İzmir İl başkanlığı kongresi öncesi adaylığını açıklayan mevcut il başkanı Şenol Aslanoğlu, genel merkezde Aslanoğlu aleyhine görüşme gerçekleştirilen MYK üyesi Devrim Barış Çelik, milletvekilleri Ednan Arslan ve Deniz Yücel’i..

Şenol Aslanoğlu CHP il başkan Adayı

CHP İzmir İl başkanlığı kongresi öncesi adaylığını açıklayan mevcut il başkanı Şenol Aslanoğlu, genel merkezde Aslanoğlu aleyhine görüşme gerçekleştirilen MYK üyesi Devrim Barış Çelik, milletvekilleri Ednan Arslan ve Deniz Yücel’i hedef alırken, “Genel merkez koridorunda dedikodu yaparak il başkanı belirlemeye çalışanlar sizin adınıza karar veremez” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de eski il başkanı Deniz Yücel’in milletvekilliği adaylığı için istifa etmesi sonrası göreve atanan Şenol Aslanoğlu, 16 Eylül’de gerçekleştirilecek il kongresi için yola çıktı.

Partisinin il binası önünde kurulan platform üzerinden partililere seslenen Aslanoğlu, göreve yeniden aday olduğunu açıkladı. Düzenlenen etkinliğe CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, CHP İzmir Milletvekili ve YDK Üyesi Mahir Polat, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya, parti ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

 

ASLANOĞLU: GENEL BAŞKAN İNERDE KOLTUK KAPARIM DİYENLERDEN OLMADIM
Konuşmasını gerçekleştiren İl Başkan Adayı Şenol Aslanoğlu, “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Öyle gelecekten bahsetmeyeceğim. Yaptıklarımızdan bahsedeceğim. Ocak ayında göreve gelişimizin ardından 3 hafta boyunca basmadığımız toprak parçası bırakmadık. Köylerde, kasabalarda, mahallelerde yer aldık.

Çok çalıştım. Sabah 5’de hallerde, gece yarıları iftarlara sahurlara gittim. Örgüt şahit misiniz çalıştığıma! Seçimin bittiği sabahı partiyi yandaş kanallarda tartışmaya başladılar.

İlk gün sabah yüksek sesle genel başkanımızın arkasındayız diye bağırdım. Genel başkan inerde koltuk kapar mıyım diye bakanlardan olmadım. Neye inanıyorsam onu söyledim.

Bu partinin genel başkan sorunu yoktur. Bu partinin yeterince çalışmayan insanlar sorunu vardır. Sayın genel başkan bütün seçim süreci boyunca basmadık toprak bırakmadı. Sabahtan gece yarılarına kadar en çok çalışanımız oldu. Umutsuzluk var diye oradan dolaşanlar… Umutsuzluk diye birşey yok.

Umutsuz olan sizsiniz. Biz de umut var. Biz baraj altına kaldığımızda küstük partiye. Aramızda devrimci gelenekten olan insanlar var. Biz 50 bin iken korktuk mu bu iktidardan? Biz 2 milyon kişiyiz. Korkarmıyız onlardan? Biz bu ülkenin yarısıyız, kimseden korkmuyoruz, umudumuz var, biz kazanacağız! Bu şehirde Erdoğan’a 1 milyon 20 bin oy farkı atmış insanlarız, enseyi karartmaya gerek yok” dedi.

GENEL MERKEZ’DE DEDİKODU YAPAN…
‘Birlik yok’ eleştirilerine de kürsüden yanıt veren Aslanoğlu, Genel Merkez’de bugün Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, Milletvekilleri Ednan Arslan ve Deniz Yücel’in genel başkan ziyaretine tepki gösterirken, “Birlik olmak lazım, birlik olmak lazım… Sen yoksun diye birlikte değil miyiz? Bak bakalım etrafına.

Biz biriz ve beraberiz. Ben yoksam gökyüzü çıplak kalır diyenler, liste göremedi diye küsenler bıraksınlar bu edebiyatı. Birlik olalım! Birlik olmak için mücadele etmek lazım. Değişimi ağızlarına doladılar.

Bütün ilçe kongrelerinde haykırdık, bu partide değişimin nasıl olacağına partinin üyeleri, delegeleri karar verir. Seçim zamanı ortada olmayanlar, çalışmayanlar sizler adına karar veremez. İşi gücü dedikodu olanlar, sadece iş yapanları eleştirenler sizler adına karar vermez. Genel merkez koridorunda dedikodu yaparak il başkanı belirlemeye çalışanlar sizin adınıza karar veremez.

Değişimimizin nasıl olacağına, il başkanının kim olacağına siz karar vereceksiniz. Söz de yetki de karar da sizde! Aday mısın diye soranlar oluyordu… Buradan sesleniyorum, ben adayım! Mücadeleyi büyütmeye, umudu örgütlemek için adayım!” ifadelerini kullandı.

 

İLÇE BAŞKANLARI SAHNEYE DAVET EDİLDİ
Aslanoğlu konuşmasının ardından kendisine destek için alana gelen milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarını kürsüye davet ederek birlik pozu verdi.

İKİ İSİM DAHA ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI
İl Başkanlığı için geçtiğimiz günlerde Aytekin Tunus ve Mehmet Şakir Başak’da adaylığını açıklamıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL