Bayraklı

‘Sadece Kadın-Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ Bayraklı’da sahnelenecek

İZMİR’in Bayraklı ilçesinde, kadına şiddete karşı farkındalık için ‘Sadece Kadın-Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ isimli tiyatro oyunu sahnelenecek. Tepekule Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 20 Ocak ‘ta ‘perde’ diyecek oyunun biletleri Bayraklı Belediyesi..

‘Sadece Kadın-Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ Bayraklı’da sahnelenecek

İZMİR’in Bayraklı ilçesinde, kadına şiddete karşı farkındalık için ‘Sadece Kadın-Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ isimli tiyatro oyunu sahnelenecek.
Tepekule Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 20 Ocak ‘ta ‘perde’ diyecek oyunun biletleri Bayraklı Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden ücretsiz temin edilebileceği bildirildi.

Bayraklı Belediyesi, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık çalışmaları kapsamında, Gözde Dinçer ve Yavuz Kağan Gültekin’in yazdığı ‘Sadece Kadın-Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ isimli tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. Pınar Koyuncu, Banu Güngör İnal, Merve Nur Türkan, Burçak Bilgili ve Murat İnal’ın rol alacağı oyun, Tepekule Kongre ve Kültür Merkezi-Anadolu Salonu’nda 20 Ocak’ta sahnelenecek.

Kadına şiddetle alakalı bir sosyal sorumluluk projesi olarak tiyatro sahnesi için hazırlanan oyunda; psikolojik şiddet gören bir kadın, küçük yaşta tecavüze uğrayıp, töre adı altında evlendirilen bir kız çocuğu ve şiddet gören iyi eğitimli bir kadının ölümle sonuçlanan hikayelerini konu alan oyun saat 19.00’da başlayacak. Ücretsiz davetiyeler Bayraklı Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden ücretsiz temin edilebileceği bildirildi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Kadınlarımıza hayatın tüm alanlarında hak ettiği değeri vermek hepimize düşen önemli bir görev. Tüm kadınlarımızın eşit, özgür ve güven dolu dünyada, şiddete maruz kalmadan yaşamlarını sürdürme mücadelelerinde her zaman yanlarındayız. Bu kapsamda düzenlediğimiz farkındalık etkinliğinde kadına şiddeti konu alan tiyatro oyunumuza herkesi davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL