İzmir

MP, yönetimdeki istifalarla sarsıldı!

Geçmiş dönem CHP İzmir vekili olan Memleket Partisi Genel Sekreteri Hakkı Akalın’ın da aralarında bulunduğu partinin üst kademelerindeki birçok isim istifa kararı aldı. Muharrem İnce’nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi’nin yönetiminde..

MP, yönetimdeki istifalarla sarsıldı!
Geçmiş dönem CHP İzmir vekili olan Memleket Partisi Genel Sekreteri Hakkı Akalın’ın da aralarında bulunduğu partinin üst kademelerindeki birçok isim istifa kararı aldı.

Muharrem İnce’nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi’nin yönetiminde peş peşe istifalar yaşandı.

Parti yönetiminde aralarında Memleket Partisi Genel Sekreteri Hakkı Akalın ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer’in de bulunduğu 6 isim partilerinden istifa etti.

Partiden istifa eden isimler şöyle:

-Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer

-Memleket Partisi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakkı Akalın

-Memleket Partisi Parti Meclisi-Danışma Kurulu Üye ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala

-Memleket Partisi MYK Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün

-Memleket Partisi MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu

-Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi-Memleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray.

Parti yönetiminden istifalara ilişkin henüz bir açıklama gelmezken, görevinden ve üyelikten ayrılan isimler arasında bulunan Hakkı Akalın’ın istifa açıklamasında, partisinin kuruluşunda duyduğu heyecan ve inancını yitirerek bir yol ayrımına geldiğini ifade edip “13 aydan beri sürdürdüğüm Genel Sekreterlik görevinden, Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi üyeliğinden ve kurucusu olduğum Memleket Partisi’nden ayrılıyorum” dedi. (Haber Sol)

Parti Sözcüsü Gaye Usluer sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil.

Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli. Ülkemiz için köprüden önce son çıkış gibi görünen, alternatifi ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeyerek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem.

Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimiz bilgilerimize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL