Yerel Siyaset

Menemen’de Kadir Gecesine özel buluşma

Menemen Belediyesi, Ramazan ayının en özel gecelerinden biri olan Kadir Gecesi’nde Menemenlileri buluşturmaya hazırlanıyor. Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Zor dönemleri geride bıraktığımız bugünlerde özel ve çok anlamlı gecede..

Menemen’de Kadir Gecesine özel buluşma

Menemen Belediyesi, Ramazan ayının en özel gecelerinden biri olan Kadir Gecesi’nde Menemenlileri buluşturmaya hazırlanıyor.

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Zor dönemleri geride bıraktığımız bugünlerde özel ve çok anlamlı gecede bir araya gelecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi’nde Menemenli hemşehrilerimize aynı sofrada buluşmayı planladık.

Kadir aynı zamanda “şeref” anlamına gelmektedir ki, bizler de Menemendeki tüm ailemizle bir ve beraber olup aynı sofrayı paylaşmaktan şeref duyacağız” dedi.

Aynı çatı altında buluşacağız

Son iki yıldır Pandemi nedeniyle sokak iftarlarına ara verildiğini hatırlatan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, özlem duyulan buluşmaya hazır olduklarını söyledi.

Menemen Şehir Parkı’nda yaklaşık 5 bin kişilik dev bir buluşma gerçekleştireceklerini dile getiren Pehlivan “Vatandaşlar, muhtarlar, STK Temsilcileri ve mensupları, Menemen protokolü ve Menemen Belediyesi çalışanlarının tamamıyla ve aileleriyle iftar sofrasında buluşacağız.

Bunu da Ramazan ayının en özel ve anlamlı gecesi olan 27 Nisan Çarşamba günü Kadir Gecesi’nde yapacağız. Aynı çatı altında “Bin aydan daha hayırlı” olan gecede beraberce iftarımızı açarak aynı dualarda buluşacağız. Allah nice Ramazan aylarını, Kadir Gecelerine ulaşmayı nasip etsin” diye konuştu.

 

Şeref duyacağız

Menemen Belediyesi Birim Müdürleri ile dev iftar öncesi toplantı düzenleyen Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, herkesin bir arada olmayı özlediğini kaydetti.

Sözlerine “Kıymetli Ailem” diyerek başlayan Pehlivan, şöyle devam etti; “Hep görevinin başında olan, fedakârlıklarına daima şahit olduğum ve gurur duyduğum tüm çalışma arkadaşlarım ve kıymetli aileleriyle aynı sofrada buluşmaktan mutluluk duyacağım. Hepimiz el ele, gönül gönüle vereceğiz.

Ramazan Ayı’nın paylaşma ayı olduğunu biliyor, tüm kalbimizle ve iyi niyetimizle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıl 3 bin 500 kişiye iftar menüsü ulaştırıyorken bu yıl sayı 2 katı artarak 7 bine ulaştı. Belediyemize ait aşevinden her gün iftar menüsü hazırlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Gece saatlerinde başlayıp gün boyu süren çalışmada herkes canla başla çalışıyor. Fedakârca görev yapan tüm çalışma arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum.

Hepinizle bir arada olmak hepimize iyi gelecek. Kadir aynı zamanda “şeref” anlamına gelmektedir. Sizlerle ve Menemen’de yaşayan herkesle birlikte iftar yapıp Kadir Gecesi’nin maneviyatına ortak olmaktan aynı duada buluşmaktan şeref duyacağız.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL