Yerel Siyaset

MENEMEN BELEDİYESİ’NDEN AFETZEDELERE PSİKOLOJİK DESTEK

Menemen Belediyesi, afet bölgesinden Menemen’e gelen depremzede çocuklar için psikolog ve uzmanlar eşliğinde özel psikolojik oyun terapileri, yetişkinler için de travma sonrası yaşanan stres bozukluklarına yönelik psikolojik destek hizmeti başlattı…

MENEMEN BELEDİYESİ’NDEN AFETZEDELERE PSİKOLOJİK DESTEK

Menemen Belediyesi, afet bölgesinden Menemen’e gelen depremzede çocuklar için psikolog ve uzmanlar eşliğinde özel psikolojik oyun terapileri, yetişkinler için de travma sonrası yaşanan stres bozukluklarına yönelik psikolojik destek hizmeti başlattı. Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Tüm imkânlarımızla hem afet bölgesinde hem de bölgeden ilçemize gelen depremden etkilenen vatandaşlarımız için çalışıyoruz” dedi.
Türkiye’yi yasa boğan ve 10 ilde yıkıcı etki gösteren depremlerin ardından, tüm imkânlarıyla afet bölgesi için seferber olan Menemen Belediyesi, Menemen’e gelen depremzedeler için de çalışmalarını sürdürüyor.

Depremlerin yaşandığı ilk günden bu yana, insani yaşam malzemeleri ile dolu 25 tırı afet bölgelerine ulaştıran Menemen Belediyesi, ilçeye gelen depremzedelere ihtiyaç malzemesi desteğinin yanı sıra psikolog desteği de vermeye başladı.

Menemen Belediyesi psikolog, sosyolog ve okul öncesi eğitim uzmanları tarafından afetzedelere yönelik verilecek psikolojik destek ile travma sürecinin kısaltılması hedefleniyor.

Psikolojik destek hizmetinden yararlanmak isteyen afetzedeler, Menemen Kaymakamlığı Açık Kapı Birimine başvuru yaptırdıktan sonra Menemen Belediyesi Gölpark Sosyal Tesislerine başvuru yapabilecekler.

Psikolojik ve rehabilitasyon destek hizmeti, Menemen Belediyesi sosyolog ve eğitim uzmanları tarafından, Gölpark’taki çocuk oyun evi önü, amfi tiyatro bahçesi ve psikososyal destek çocuk oyun çadırında verilecek.

Cumartesi günü saat 13.00-16.00 saatleri arasında düzenlenecek çocuk atölyelerinde yüz boyama, origami, seramik, çocuk oyunları, animasyonlar yer alacak. Ayrıca deprem bölgesinden Menemen’e gelen çocuklara, Menemen Belediyesi Spor Okulları’nda ücretsiz kayıtları yapılacak.

“BU ZOR GÜNLERİ DAYANIŞMAYLA ATLATACAĞIZ”

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Depremin ardından tüm yurtta olduğu gibi Menemen’de de tek yürek olduk. Beden sağlığı kadar ruh sağlığı da normalleşme sürecinde çok önemli bir konu.

Uzman psikologlarımız ve eğitmenlerimiz, ilçemize gelen her yaştan depremzedeyle yakından ilgilenecek. Depremin birey üzerinde bıraktığı tahribatı en aza indirmek ve kıymetli vatandaşlarımızı toplumumuza sağlıklı bir şekilde kazandırmak için imkânlarımızı seferber edeceğiz. Bu zor günleri de hep beraberce dayanışma içerisinde atlatacağız” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL