Yerel Siyaset

Menderes Belediyesi’nden rekor bütçe

Menderes Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 474 milyon TL olarak belirlendi. Mecliste oy çokluğu ile kabul edilen bütçe, İzmir’in 30 ilçesinde kişi başına düşen miktar açısından en yüksek bütçeyi oluşturuyor. 2023..

Menderes Belediyesi’nden rekor bütçe

Menderes Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 474 milyon TL olarak belirlendi. Mecliste oy çokluğu ile kabul edilen bütçe, İzmir’in 30 ilçesinde kişi başına düşen miktar açısından en yüksek bütçeyi oluşturuyor.

2023 yılı bütçesinin görüşüldüğü Menderes Belediye Meclisi’nin Ekim ayı Olağan Toplantısı’nın üçüncü oturumu Menderes Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Oy çokluğu ile geçen 2023 yılı bütçesi, 474 Milyon TL olarak belirlendi. Hedeflenen bütçe, nüfusa dağıldığında ise Menderes’te bir kişiye hizmet için yaklaşık bütçe 4 bin 540 TL olarak belirlendi.

“En iyi hizmeti almak Menderesli hemşehrilerimizin de hakkı”

Meclis toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, “Oluşturduğumuz bütçe ile projelerimizi hayata geçirirken, aynı zamanda hemşehrilerimize hizmet etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. En iyi hizmeti almak Menderesli hemşehrilerimizin de hakkı” dedi.

Özkan, Menderes Belediyesi olarak 2023 yılı bütçesini büyük bir titizlikle hazırladıklarını belirterek şunları kaydetti:

“Belediyedeki birim müdürlerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte 2 ay süren hummalı ve titiz çalışmalarımız sonucunda 2023 yılı bütçemizi 474 milyon TL olarak belirledik. Bu anlamda sürecin başından beri özveriyle çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.”

İzmir’in ilçeleri arasında ilk sırada

Hazırlanan tahmini bütçenin, İzmir’in 30 ilçesi içinde, kişi başına düşen miktar açısından en yüksek bütçe olduğunu ifade eden, Özkan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Meclisimizden oy çokluğu ile geçen 474 Milyon TL’lik 2023 yılı bütçemizin, İzmir’de kişi başına düşen miktar açısından birinci sırada olmasının haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamda Menderes Belediyesi olarak 2023 yılında, hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmek ve projelerimizi hayata geçirmek için çalışmalarımıza tüm isteğimizle devam edeceğiz. Bütçemiz Menderes’imize hayırlı, uğurlu olsun.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL