Yerel Siyaset

Karabağlar’a yeni okullar geliyor

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Karabağlar’da gerçekleştirdiği programlarda vatandaşlarla buluştu. Refet Bele Mahallesi’nde mahalle teşkilatının yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen, Salih Omurtak Mahallesi Muhtarı Abdullah Karslıoğlu’nu, Maliyeciler..

Karabağlar’a yeni okullar geliyor

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Karabağlar’da gerçekleştirdiği programlarda vatandaşlarla buluştu. Refet Bele Mahallesi’nde mahalle teşkilatının yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen, Salih Omurtak Mahallesi Muhtarı Abdullah Karslıoğlu’nu, Maliyeciler Mahallesi Muhtarı Sadet Kaya’yı ziyaret eden Kaya, mahallelinin sorunlarını, muhtarların istek ve taleplerini dinledi.

Karabağlar İhsan Alyanak Bulvarı’nda esnafları dolaşan Kaya, İzmir Fırıncılar Odası’nın da kapısını çalarak Başkan Kemal Sırtı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Kaya, programları çerçevesinde Sivas Güneykayalılar Derneği’ni de ziyaret etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM OLMAZSA OLMAZIMIZ
Karabağlar’da bulunan 540 hektarlık 10 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm alanıyla ilgili vatandaşlara bilgilendirmede bulunan Kaya, “Kentsel dönüşüm, Karabağlar için hayati bir konu ve olmazsa olmazımız.

Hak sahiplerinin hakkının ve hukukunun korunduğu, adil bir paylaşımın esas alındığı kentsel dönüşüm değerlidir. İzmir’de deprem riski var. Bu riski minimize etmek için güçlü yapılar inşa etmek durumundayız.

Kentsel dönüşüm bu açıdan da kaçınılmazdır. 540 hektarlık alanla ilgili tüm değerlendirmeler yapılıyor. Burada önemli olan Karabağlar’ımızın geleceğidir.

Modern hayatın gerektirdiği sosyal yaşam donatılarıyla bezenmiş, yeşili bol, suyu ve havası temiz bir Karabağlar hepimizin ortak hayalidir.

Eğitim ve sağlık tesisleriyle donatılmış, sağlam bir ekolojik dengesi olan yerleşim alanlarına sahip bir Karabağlar’da yaşamak tüm hemşehrilerimizin hakkıdır. Bizim mücadelemiz bunun içindir” dedi.

DOĞALGAZ İÇİN BELEDİYE MECLİSİ KARARI BEKLENİYOR

Karabağlar’da imar planı ile ilgili sorunlardan dolayı bazı mahallelerde doğalgaz olmadığını hatırlatan Kaya, “İmar planı ile ilgili sorunlardan dolayı, Karabağlar ‘da bazı mahallelerimizde doğalgaz yok.

Bu sorunu çözmek için biz devreye giriyoruz, arkadaşlarımız belediye meclisinde bir karar alınması için önerge veriyorlar ama CHP tarafından kabul edilmiyor. Gerekçelerine bakıyorsunuz, elle tutulur bir şey yok.

Aynı kararı alan, kendi partinize mensup başka ilçe belediyeleri var. Oralarda imar sorunu olan yerlere doğalgaz bağlandı. Karabağlar ‘da da hemşehrilerimiz doğalgaz kullanabilsin.

Limontepe, Umut, Devrim, Peker, Abdi İpekçi, Salih Omurtak, Bahriye Üçok, Ali Fuat Erdem, Cennetçeşme, Yüzbaşı Şerafettin, Özgür ve Gazi Mahallesi’nde hemşehrilerimiz doğalgaz bekliyor.

Bir an önce bu meclis kararını alın, vatandaşımızın mağduriyeti giderilsin” şeklinde konuştu.

MALİYECİLER MAHALLESİ’NE YENİ OKUL MÜJDESİ

Karabağlar’a yapılan eğitim yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini belirten Kaya, okul yapılacak arsa bulmakta güçlük çekildiğini ancak buna rağmen Karabağlar’a birçok yeni eğitim tesisi kazandırdıklarını söyledi.

Son olarak Maliyeciler Mahallesi’ne 32 derslikli, 7 bin 200 m2 toplam inşaat alanı olan bir okul yapılması için şantiye ruhsatı başvurusunda bulunulduğunu hatırlatan Kaya, “Bizim bir amacımız var. En son teknolojik gelişmeleri eğitim sistemimize entegre etmenin gayreti içerisindeyiz. Modern okul binaları ve modern sınıflar inşa edip çocuklarımızın eğitim kalitesini artırmak istiyoruz.

Karabağlar’a birçok okul kazandırdık. Maalesef belediye arsa üretmiyor. Eğer arsa üretilse daha çok okul kazandıracağız. Maliyeciler Mahallesi’ne 32 derslikli, 7 bin 200 m2 toplam inşaat alanına sahip bir ortaokul yapıyoruz.

Yeni okul yatırımları için de önümüzdeki hafta İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir koordinasyon toplantısı gerçekleştireceğiz” dedi.

Kaya, programının son kısmında AK Parti Karabağlar Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya gelerek istişare ve değerlendirmelerde bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL