Genel İzmir SonDakika

İzmir’den Deprem Bölgesine Yardım

Kahramanmaraş Pazarcık merkezinde yaşanan 7,4 büyüklüğündeki deprem 10 ilde yıkımlara neden olurken ilk gelen bilgilere göre İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Menemen Belediyesi ekipleri deprem bölgesine doğru yola çıktı…

İzmir’den Deprem Bölgesine Yardım

Kahramanmaraş Pazarcık merkezinde yaşanan 7,4 büyüklüğündeki deprem 10 ilde yıkımlara neden olurken ilk gelen bilgilere göre İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Menemen Belediyesi ekipleri deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin ardından paylaşımlarda bulunan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ekiplerin deprem bölgesine doğru yola çıktığını duyurdu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir AFAD ekiplerinin ve sivil gönüllülerinin karadan ve havadan bölgeye doğru hareket ettiğini açıkladı. Köşger paylaşımında “Ülkemizin Güneydoğusunda maalesef çok büyük bir deprem oldu.

Vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. İzmir AFAD ekiplerimiz ve sivil gönüllülerimiz karadan ve havadan bölgeye intikal ediyorlar. Geçmiş olsun güzel ülkem.” ifadelerine yer verildi.

41 PERSONEL YIKIM BÖLGESİNE HAREKET ETTİ
Soyer’in paylaşımlarına göre araç 41 personelden oluşan İzmir Büyükşehir Arama Kurtarma Ekibi, AFAD’ın yönlendirmesiyle Osmaniye’ye doğru yola çıkarken, yemek tırının da personel ve erzakla birlikte deprem bölgesine doğru hareket etti.

Soyer’in paylaşımları şu şekilde:

Geçmiş olsun Türkiye. Kahramanmaraş’taki 7.4 büyüklüğündeki depremden etkilenen bölgedeki tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı kurtarma ekipleri yardım ve destek için harekete geçti. Kötü haberler almamak için duacıyız.

Depremden etkilenen illerde öncelikle kurtarma ve ardından yardım için teyakkuzdayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm kurumsal kapasitemizi harekete geçirdik. Devletimizin kurumlarıyla birlikte depremden etkilenen vatandaşlarımıza her türlü yardıma hazırız.

İlk ekibimiz deprem bölgesine yardım için yolda. 7 araç 41 personelden oluşan İzmir Büyükşehir Arama Kurtarma Ekibi, AFAD’ın yönlendirmesiyle Osmaniye ilimize doğru yola çıktı. Kayıplarımızın az olması en büyük temennimiz.

Günde 3 bin kişiye yemek üretebilen yemek tırımız personel ve erzakla birlikte deprem bölgesine gidiyor. Çadır, battaniye, ısıtıcı ve insani yardım malzemelerini de koordinasyon içinde depremden etkilenen illere peyderpey göndereceğiz.

MENEMEN EKİBİ DE YOLA ÇIKTI
Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan da MAKUR (Menemen Arama Kurtarma) ekiplerinin yola çıktığının bilgisini paylaştı.

Pehlivan’ın paylaşımları ise şu şekilde:

Devletimiz tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde, Menemen Belediyesi MAKUR (Menemen Arama Kurtarma) ekibimiz AFAD’ın talimat ve talepleri doğrultusunda deprem bölgesine giderek kurtarma çalışmalarına destek verecek.

Tam da bugün birlik, beraberlik ve dayanışma zamanı. Menemen Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla, elimizden ne geliyorsa orada olacağız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve sabır diliyorum. Tüm dualarımız enkaz altında kalan vatandaşlarımız için. Geçmiş olsun Türkiye’m.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL