Bayraklı

İşten çıkarmalarda geri adım… Bayraklı’da kriz çözüldü!

İşçi çıkarma krizinin yaşandığı Bayraklı Belediyesi’nde Başkan Önal ile sendika arasında uzlaşma sağlandı ve sendika eylemden vazgeçtiğini duyurdu.  Bayraklı Belediyesi’nde yaşanan işçi krizi tatlıya bağlandı. Belediye dershanesi çalışanlarının da aralarında..

İşten çıkarmalarda geri adım… Bayraklı’da kriz çözüldü!
İşçi çıkarma krizinin yaşandığı Bayraklı Belediyesi’nde Başkan Önal ile sendika arasında uzlaşma sağlandı ve sendika eylemden vazgeçtiğini duyurdu.

 Bayraklı Belediyesi’nde yaşanan işçi krizi tatlıya bağlandı. Belediye dershanesi çalışanlarının da aralarında bulunduğu 100’ e yakın işçi işten çıkarılmıştı. Bu karar sonrasında sendika ve belediye yönetimi toplanmış fakat bir uzlaşma sağlanamamıştı. Sendika ise bugün saat 11.00’de belediye binası önünde basın açıklaması ve eylem kararı almıştı.

Sendikadan yapılan son açıklamaya göre ise krizin çözümü için dün akşam saatlerinde yeniden bir araya gelindiği ve eylemden vazgeçildiği duyuruldu.

DİSK’e bağlı Genel İş İzmir 6 No’lu Şube’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Pazartesi günü saat 18.00’de mesaj yoluyla bildirim yapılan ve bugün tekrar çıkartılacaklar listesine eklenen arkadaşlarımız ile ilgili bugün bu saate kadar yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda;

İş çıkışı verilen öğretmenlerimiz 2 aylık süreçte sözleşmeli olarak devam edecektir. 2 aylık süreç sonunda kadroya geçişleri gerçekleşecektir. Ek protokol ile bu durum bağıtlanacaktır.

Son 1 aylık süreçte işe yeni başlatılan arkadaşlarımızın çıkışı ile ilgili hukukçularımızla da yaptığımız görüşmeler sonucunda yasal anlamda herhangi bir hukuki işlem yapılamayacaktır.

Şirket işçisi olan iş çıkışı verilen 13 arkadaşımız sözleşmeli olarak işlerine devam edecektir. 1 Ocak itibari ile kadroya geçecektir. Ek protokol ile bağıtlanacaktır.

Bugün çıkartılacakları belirtilen sezonluk çalışıp kadroya geçirilen 70 arkadaşlarımız da işlerine devam edecektir. Herhangi bir olumsuzluk iş çıkışı durumu şuan için söz konusu değildir.

Bu görüşmeler sonucunda, yarın yapılacak olan eylem ve basın açıklaması iptal edilmiştir. Tüm üyelerimiz sabahtan kendi işlerine devam edeceklerdir.”

egedesonsöz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL