Siyaset Yerel Siyaset

Gaziemir’de Emrez ve Aktepe Mahallesinde ‘Dönüşüm yok CHP eziyeti

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ilçe ziyaretlerine Gaziemir ve Buca’da devam etti.   Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahallesi’nde esnafla buluşan Kaya, her iki mahallenin de muhtarını ziyaret etti…

Gaziemir’de Emrez ve Aktepe Mahallesinde ‘Dönüşüm yok CHP eziyeti

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ilçe ziyaretlerine Gaziemir ve Buca’da devam etti.

 

Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahallesi’nde esnafla buluşan Kaya, her iki mahallenin de muhtarını ziyaret etti. Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahallelerinin içinde bulunduğu toplamda 1 milyon 220 bin metrekarelik bölgedeki kentsel dönüşüm alanının 9 buçuk yıl önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verdiği yetkiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğini söyleyen muhtarlar, bugüne kadar sadece geçtiğimiz Mart ayında atılan temel haricinde herhangi bir gelişmenin olmamasına isyan ederek 10 yıldır kentsel dönüşüm bekliyoruz dediler.

 

Mayıs 2022’de tam 10 yıl olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kentsel dönüşüm için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği yetki Mayıs 2022’de 10 yıl olacağına dikkat çeken AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Cumhuriyet Halk Partili İzmir Büyükşehir Belediyesi o dönemde kentsel dönüşüm için yetki istedi. İşi yapacağız dediler yetkiyi aldılar. Ancak yine İzmirli hemşehrilerimizi hayal kırıklığına uğrattılar. 9 buçuk yıldır proje dahil hiçbir gelişme olmadı. En son geçtiğimiz ay bir törenle göstermelik temel attılar. Hazırlanan proje toplam alanın yüzde 3’lük bölümünü kapsıyor. 10 bin dönüşüm yapılması gereken konutun sadece 300 konutluk kısmı. Geri kalan kısımla ilgili ortada bir proje dahi yok. Yine bir beceriksizlik yine başarısızlık, yine iş bilmezlik” ifadelerini kullandı.

 

En iyi bildikleri iş BOŞ BOŞ DURMAK

Mahalle sakinlerinin kentle uyumlu, yeni ve güvenli konutlara kavuşmak için yıllardır beklediklerini söyleyen Kaya, “Bu kadar başarısız ve beceriksiz bir proje olmamıştır. Resmen hemşehrilerimiz yine bir CHP belediyeciliği eziyetiyle karşı karşıya kaldı. 10 yılda bırakın kentsel dönüşümü başlatmayı bir proje, bir plan dahi çizemediler. Orada yaşayan vatandaşlarımızın rahatı ve konforu için bir gayret, bir çaba yok. En iyi bildikleri boş boş durmak. Bunların elinden bu geliyor, çözüm makamındalar, çözüm üretmeyip boş boş DURUYORLAR! Emrez Mahallesi’nde bulunan kullanılmaz haldeki ufacık bir köprüyü dahi 6 aydır yapamıyorlar. Emrez ve Aktepe Mahallesinde nereye gitseniz konu kentsel dönüşüm ve İzmir Büyükşehir Belediyesi için boşa geçen yıllar” diye konuştu.

 

Kaya programlarını Buca’da Gaziler Mahallesi Muhtarı Kerem Şeker’i ardından Gaziler ve Yaylacık Mahallelerinde bulunan esnafları ziyaret ederek tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL