Bayraklı

Erdoğan’ın sözlerine kızan Sandal töreni terk etti

İzmir’de geçen yıl meydana gelen depremin ardından tamamlanan 596 konut ve 145 işyeri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle İzmirli depremzedelere teslim edildi. Törende konuşan Erdoğan, “Bay Kemal’in yalandan başka..

Erdoğan’ın sözlerine kızan Sandal töreni terk etti

İzmir’de geçen yıl meydana gelen depremin ardından tamamlanan 596 konut ve 145 işyeri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle İzmirli depremzedelere teslim edildi. Törende konuşan Erdoğan, “Bay Kemal’in yalandan başka sermayesi yok” sözleriyle CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Erdoğan’ın CHP lideri için sarf ettiği cümleler Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın tepki göstermesine neden oldu. Sandal, tören alanını terk etti.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiği töreni terk etti. Sandal, “Biz oraya devlet töreni var diye gidiyoruz. Ama depremzedeler için çırpınan sayın genel başkanımıza hakaret ediliyor. Bunu kaldıramadım” açıklamasını yaptı.

“CHP’NİN ORTAKLARINA BAKIN NOTUNUZU VERİN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ekim İzmir depreminin ardından TOKİ tarafından yapılan 741 konutun teslimi töreninde; “Bu şehri turist gibi ziyaret eden muhalefet partisi genel başkanı, acaba kendi belediye başkanlarına İzmir’in hangi derdine derman olacak hangi talimatı vermiştir? Bay Kemal’in, CHP’nin ortaklarına bakın, notunuzu verin” dedi.

Töreni, protokolde takip eden; depremin en çok vurduğu Bayraklı’nın CHP’li belediye başkanı Serdar Sandal, Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından alanı terk etti.

Başkan Sandal, şunları söyledi:

 

“Biz oraya devletin başı olan sayın Cumhurbaşkanı’nın katıldığı bir törene gidiyoruz. Ama ortam bir siyasi partinin mitingine dönüşüyor. Sayın genel başkanımıza ‘Bay Kemal’ deniliyor. ‘Turist gibi, geldi gitti’ deniliyor. Depremzedeler için çırpınan sayın genel başkanımıza hakaret ediliyor. Bunlar doğru bir yaklaşım değil. Bunu kaldıramadım.

“TÖRENE DEVLET DİYE KATILDIK SÖZLERİNE KATLANMAK ZORUNDA DEĞİLİZ”

Biz oraya devlet töreni için gitmişiz. O protokole uymak durumundayız. Ama bu sözlere katlanmak durumunda değiliz. Van’dan Elazığ’a kadar birçok deprem oldu. Hangi deprem bölgesinde aynı gün depremzedeler başını sokacak bir yer buldu. Biz, İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilk günden itibaren cansiperane bir çaba gösterdik. Depremzede yurttaşlarımızı bir yerlere yerleştirdik. Zaman içinde sorunlarını çözmeye çalıştık. Hatta, yapıların yeniden inşasında üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirip, genel başkanımızın talimatıyla emsal artışını sağladık. Hangi belediye bunu yaptı? Kim depremzedeleri aynı gün bir yerlere yerleştirip beyaz eşyalarına kadar verdi.

Sonuçta seninle aynı siyasal görüşte olmasa bile insanların, mağdur olan yurttaşların sorununu çözen bir belediye var ortada. İnsan, ‘belediyeler çok doğru yaptı’ der. Elinize sağlık der. Biz üzerimize ne düşüyorsa aklımız, gücümüz ve enerjimiz neye yetiyorsa yapmaya çalıştık.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL