Yerel Siyaset

Bornova Belediyesi kursiyerinden ilk sergi

Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’da 2019 yılından bu yana resim branşında eğitim alan yetişkin kursiyerlerden Derya Delikkaya, ilk kişisel resim sergisini açtı. Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve..

Bornova Belediyesi kursiyerinden ilk sergi

Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’da 2019 yılından bu yana resim branşında eğitim alan yetişkin kursiyerlerden Derya Delikkaya, ilk kişisel resim sergisini açtı. Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Alanı’nda sanatçının kendi adıyla açtığı sergi sanatseverlerden de yoğun ilgi gördü. Sergi 30 Aralık 2022 tarihine kadar gezilebilecek.

Ressam Derya Delikkaya’nın çoğunluğu karakalem olmak üzere, soft pastel, yağlı boya ve suluboya ile yaptığı resimlerin yer aldığı ilk kişisel sergisinde 69 eser yer alıyor. Ayrıca sanatçının kendi tablolarının yanında Osman Hamdi Bey, Vincent Van Gogh ve Claude Monet gibi ünlü ressamların eşsiz eserlerini de yorumladığı tablolar bulunuyor.

Bornova Belediyesi’ne teşekkür

1980, İzmir doğumlu olan sanatçı Delikkaya, ilk kişisel sergisini açmanın heyecanını yaşadığını belirterek, “Çocukluk yıllarımdan bu yana resme ilgi duydum. 2019 yılında da Bornova Belediyesi’nin düzenlediği kurslara başladım. Kendimi geliştirerek bugünlere kadar geldim. Bana destek olan herkese çok teşekkür ederiz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Gizli kalmış yetenekler

Bornova Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının destekçisi olduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Hobi ve Beceri Edindirme Kursları ile gizli kalmış yetenekleri keşfettiklerini belirterek, “Kurslarımıza gelen yetenekli ve aldığı eğitimin hakkını veren öğrencilerimiz var. Onların başarılarıyla gurur duyuyoruz. Başarılı olan kursiyerimiz Derya Dikkaya’nın da kursa katılarak çaba gösteren tüm öğrencilere örnek olmasını diliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL