Sağlık SonDakika

bebeğe Covid-19 aşısı’na soruşturma

İzmir’de, bebeğe Covid-19 aşısı vurulduğu iddiasına ilişkin başsavcılık soruşturma başlattı İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bir bebeğe yanlışlıkla yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı vurulduğu iddiasına ilişkin resmen soruşturma başlatıldığını bildirdi Başsavcılıktan yapılan..

bebeğe Covid-19 aşısı’na soruşturma

İzmir’de, bebeğe Covid-19 aşısı vurulduğu iddiasına ilişkin başsavcılık soruşturma başlattı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bir bebeğe yanlışlıkla yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı vurulduğu iddiasına ilişkin resmen soruşturma başlatıldığını bildirdi

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Ege Üniversitesinde görevli bir öğretim üyesinin, “bazı sağlık ocaklarında bebeklere yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldığı” yönünde ifadelerinin basına yansıdığı belirtildi.

Öğretim üyesinin, tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaparak, “Sadece bir bebeğe yanlış aşı yapıldığını ve çocuğun Ege Üniversitesi Hastanesine getirildiğini, aşının İzmir’de yapılmadığını” belirttiği aktarılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili idari soruşturma başlatmıştır. Bunun dışında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca da ‘sorumlu kişiler hakkında taksirle yaralamaya sebebiyet verme’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyu gelişmelerden ayrıca bilgilendirilecektir.” denildi.

 

PROF. DR. KURUGÖL HAKKINDA DA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sağlık Bakanlığı, İzmir’de hatalı aşı uygulamasına ilişkin sistem uyarısı ve ilgili sağlık personelinin tutanağı üzerine soruşturma yürütüldüğünü, hastanın sağlık durumuyla ilgili olumsuz bir durum olmadığını, ayrıca “bebeklere yanlış aşılar yapıldığını” iddia eden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl hakkında da soruşturma başlatıldığını bildirmişti.

Bebeklerine yanlışlıkla Covid-19 aşısı vurulduğunu belirten ailenin avukatı Dilek Güzel de konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL