Yerel Siyaset

Başkan Yücel’den ‘muhalefet’ değerlendirmesi: İşleri sadece karalama ve kötüleme

Cumhur İttifakı’nın İzmir’deki muhalefetini değerlendiren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ” İzmir’deki muhalefet partilerinin yaptığı iş sadece ve sadece hakaret etmek, küfür etmek, karalamak ve kötülemekten ibaret. Şu andaki..

Başkan Yücel’den ‘muhalefet’ değerlendirmesi: İşleri sadece karalama ve kötüleme
Cumhur İttifakı’nın İzmir’deki muhalefetini değerlendiren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ” İzmir’deki muhalefet partilerinin yaptığı iş sadece ve sadece hakaret etmek, küfür etmek, karalamak ve kötülemekten ibaret. Şu andaki gerek büyükşehir belediyemize gerek ilçe belediyelerimize gerek CHP’ye karşı İzmir’de yapılan muhalefet sadece bundan ibaret” diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki ‘izin’ tartışmalarına da değinen Yücel, ” Bir belediye meclis üyesi belediyenin tesislerini, kurumlarını ya da birimlerini her zaman inceleyebilir diye düşünüyorum” dedi.

İzmir’de son dönemlerde siyaset dilinde yaşanan gerilim sonrası siyasi partilerden ardı ardına açıklamalar gelmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik ‘muhalefet yapamıyor’ eleştirileri yükselirken, yapılan eleştirilere CHP İzmir il Başkanı Deniz Yücel’den yanıt geldi. Cumhur İttifakı’nın İzmir’deki muhalefetini değerlendiren Başkan Yücel, polemik ve tartışmalara girmek istemediğini belirtti.

CUMHUR İTTİFAKI DEĞERLENDİRMESİ: HERKES KENDİSİNE YAKIŞANI YAPAR
İzmir’de muhalefette yer alan Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin muhalefet performansını değerlendiren Yücel, “Açıkçası CHP’ye muhalefet yapamıyor demek şu andaki ülkeyi yöneten iktidarın bir güç zehirlenmesi içinde olduğunu göstergesi. Yani muhalefetin nasıl muhalefet yapacağına da onlar karar verecekse artık bu ülkede kimse yaşamasın, sadece onlar yaşasın. Onlar böyle bir şey istiyorlar. Kimse bir şey düşünmesin, itiraz etmesin… İzmir özeline gelecek olursak… İzmir’deki muhalefet partilerinin yaptığı iş sadece ve sadece hakaret etmek, küfür etmek, karalamak ve kötülemekten ibaret. Şu andaki gerek büyükşehir belediyemize gerek ilçe belediyelerimize gerek CHP’ye karşı İzmir’de yapılan muhalefet sadece bundan ibaret. Ya küfür ve hakaret ediyorlar ya da algı yaratmaya çalışıyorlar. Bunun daha ötesi yok. O yüzden bu konuda bir polemik ya da tartışmaya girmek doğru değil. Herkes kendisine yakışanı yapar” dedi.

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ BELEDİYENİN TESİSLERİNİ, KURUMLARINI YA DA BİRİMLERİNİ HER ZAMAN İNCELEYEBİLİR
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin son meclis oturumunda Büyükşehir Belediye Meclisi AK Partili Meclis Üyesi Özgür Hızal’ın Tire’de katı atık toplama tesisine giderek video çekmesi sonrası başlayan ve Başkan Vekili Mustafa Özuslu’nun ‘tesise gitmeden önce izin almalıydınız’ söylemini kullanmıştı. Yaşanan süreçte tartışma yaratan ‘izin’ konusu hakkında da konuşan Yücel, “Bir belediye meclis üyesi belediyenin tesislerini, kurumlarını ya da birimlerini her zaman inceleyebilir diye düşünüyorum. Elbette yasadaki, yani yasanın onlara verdiği görev ve yetki çerçevesinde. Tabii o tartışmanın detayını takip edemedim ama bir büyükşehir belediye meclis üyesi büyükşehir belediyesinin tesislerini eleştirebilir. Tabii bu eleştiri ölçütlerini aşmadan olmalı, kötü niyetle olmamalı. Yapıcı bir şekilde olmalı. Çünkü farklı partiden seçilmiş olsa dahi o meclis üyelerimiz de neticede İzmir’e hizmet için seçiliyorlar. İzmir seçmeninin bir yerde iradesi temsil ediyorlar. O yüzden algı yaratma ya da karalama üzerine olmadıktan sonra her şey başımızın üzerinde” diye konuştu.

YENİ BİR KADRO SEÇİLECEK VE GÖREVİNİN BAŞINA GEÇECEK
Menemen ve Kınık’ta gerçekleştirilecek ilçe kongresi ile ilgili konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Bu olağanüstü kongre. Genel Merkez’in kararı doğrultusunda pandemi nedeniyle bir süredir erteleniyordu. Kongreler önümüzdeki haftalarda yapılacak. Yeni bir kadro seçilecek ve görevinin başına geçecek” diye konuştu.

MEVCUT ARKADAŞLARIN ADAY OLMAK HAKLARI
Mevcut geçici yönetimlerden Menemen İlçe Başkanı Ömer Güney ilçe başkanlığı için adaylığını açıklarken Kınık İlçe Başkanı Ahmet Kanat ise aday olmayacağını söylemişti. İki başkanın açıklamalarını değerlendiren Yücel,”Ben açıklama yapıp yapmadıklarını takip edemedim ama mevcut arkadaşların aday olmak hakları. Aday olabilirler ya da olmayabilirler. Bu kendi tercihleri. Birden fazla aday olabilir, tek aday olabilir bilemiyoruz.  O kongrenin seyrine ve delegenin iradesine bağlı. Önümüzdeki haftalarda CHP’ye yakışır bir şekilde kongreler yapılacak. Yeni seçilen kadrolarımız da göreve kaldıkları yerden devam edecekler. Benim gönlüm CHP’ye yakışan bir kongre olması. CHP’nin ilkelerini ve değerlerini en iyi ve en doğru şekilde kim savunup halka aktarabilecekse o kriterde bir ilçe başkanı ve yönetiminin seçilmesi” ifadelerini konuştu.

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL