İzmir Siyaset Yerel Siyaset

Başkan Sürekli’ye yeşil ışık

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı milletvekili adaylığı için Ankara’dan işaret bekleyen İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli için kararını verdi. Genel merkezden Sürekli’ye istifa vizesi çıktı. Sürekli önümüzdeki günlerde..

Başkan Sürekli’ye yeşil ışık

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı milletvekili adaylığı için Ankara’dan işaret bekleyen İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli için kararını verdi.

Genel merkezden Sürekli’ye istifa vizesi çıktı. Sürekli önümüzdeki günlerde görevi bırakacak.

Seçim süreci yaklaşırken siyasi partilerde yaşanan hareketlilik sürüyor. Milletvekili aday listelerini şekillendirmeye başlayan partiler bir yandan parti teşkilatlarını ve seçim örgütlenmelerini hazırlarken diğer yandan kurulları yenilemeyi sürdürüyor.

 

Teşkilat Başkanlığı aracılığıyla bazı illerde istifa eden il başkanları yerine atamaları yapan AK Parti Genel Merkezi İzmir ile ilgili kararını verdi.

Genel merkez milletvekili adayı olmak istediği yöndeki talebini geçtiğimiz aylarda Ankara’ya ileten İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye vize verdi.

 

Parti, Sürekli’nin istifa edebileceğini ilişkin kararı yetkili kurullarda görev yapanlar vasıtasıyla kendisine bildirdi.

Önümüzdeki günlerde görevinden ayrılacak olan İl Başkanı Sürekli milletvekili aday listesinde yer almak için ayrıca çalışmalar yapacak.

 

KİMLERİN ADI GEÇİYOR?

Öte yandan İl Başkanı Sürekli’nin istifasının ardından secim sürecini götürebilecek isim arayışı sürüyor.

Parti yönetiminin “teşkilatları bilen, seçim sürecine vakıf olabilecek ve kurullara yabancı olmayacak” gibi tanımlamalarla belirleyeceği yeni isim Sürekli’nin istifasının hemen ardından belli olacak.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nail Kocabaş ve MÜSİAD İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı gibi isimlerin konuşulduğu süreçte bazı kişilerin adı gündeme gelmişti.

Yeni il başkanlığı atama sürecinde ikisi de İzmir milletvekili olan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın görüşlerinin etkili olması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL