Yerel Siyaset

Yeşillik Caddesi’ne yapılacak battı-çıktılar ne oldu!

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, her gün başka bir ilçede sürdürdüğü saha programları çerçevesinde Karabağlar’daydı. Karabağlar’da ilk olarak İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı ziyaret eden Kaya, ardından..

Yeşillik Caddesi’ne yapılacak battı-çıktılar ne oldu!

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, her gün başka bir ilçede sürdürdüğü saha programları çerçevesinde Karabağlar’daydı. Karabağlar’da ilk olarak İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı ziyaret eden Kaya, ardından Aşık Veysel Mahallesi ve Aydın Mahallesi muhtarlarıyla bir araya geldi. Aydın Mahallesi’nde esnaf ziyaretleri de yapan Kaya, programını partisinin ilçe teşkilatında düzenlenen sandık bazlı koordinasyon ve mahalle yönetim kurulu toplantısı ile noktaladı.

 

İZMİR’İN TRAFİK PROBLEMİNİ ÇÖZMEK İÇİN EN UFAK BİR ÇABALARI YOK

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda Başkan Celil Anık ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Kaya’nın gündeminde İzmir’deki trafik problemi vardı. Okulların açılmasına az kaldığını hatırlatan Kaya, “İzmir trafiği felç olmuş durumda. Sabah 8’den akşam 22.00’ye kadar süren bir trafik var. Okullar açılıyor, sorun katlanarak büyüyecek. CHP’li Soyer’in bu büyük sorun için hiçbir çözüm çabası olmadığını üzülerek görüyoruz. Trafiği arapsaçına döndürdüler, İzmirlilere yollarda işkence yaşatıyorlar. Geçtiğimiz günlerde İzmir’e konser için gelen ünlü bir sanatçının trafikte isyan ederek otostop çektiğini ve kendisini bir motosikletlinin arkasına atarak konserine yetişebildiğini basından takip ettik. İzmir’i bu duruma düşürdüler. Sizler şoför esnafı olarak her gün trafiktesiniz. Sorunu en çok, en derinden hissedenlersiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki trafik sorununu çözmek adına en ufak bir gayretini gördünüz mü? Göremezsiniz. Çünkü gündemleri başka. İzmir’in sorunları ile ilgilenmekten başka her işi yapıyorlar. Hep söylüyorum, İzmir bu kötü ve beceriksiz yönetimi hak etmiyor” şeklinde konuştu.

 

İZMİR’E YAZIK OLUYOR

Aşık Veysel Mahallesi ve Aydın Mahallesi muhtarlıklarını ziyaretinde de trafik konusuna değinen Kaya, bu mahallelerin içinden geçen Yeşillik Caddesi’nin Büyükşehir’in talebi üzerine Karayolları’ndan belediyeye devredildiğini hatırlattı. Vatandaşların, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşillik Caddesi üzerinde battı-çıktı projesi uygulamayı düşünüp düşünmediğini merak ettiğini belirten Kaya, “Karayolları’ndan yolu talep ettiler, hemen kendilerine verildi. Bölgedeki muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla, esnaflarımızla konuşuyoruz, hepsi bir merak içinde. Büyükşehir’in devraldığı bu yolda herhangi bir battı-çıktı projesi var mı? Burası devredildikten bu zamana 2 yılı aşkın bir süre geçti. Bırakın bir çalışma yapılmasını, ortada somut bir proje göremedik. Bunların derdi İzmir değil, bunların derdi başka. Başka alemlerde yaşıyorlar, vatandaşın halinden anlamıyorlar. İzmir’e yazık oluyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL