Genel Güncel

Yeni bir siyasi parti daha geliyor: Milliyetçi Sol Parti

Gazeteci Hüseyin Alpay’ın genel başkanlığını yaptığı, kısa adı “Milli Sol” olan Milliyetçi Sol Parti’nin kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na başvuruldu. Alpay, en son Rahşan Ecevit’in kurduğu Demokratik Sol Halk Partisi’nin genel..

Yeni bir siyasi parti daha geliyor: Milliyetçi Sol Parti

Gazeteci Hüseyin Alpay’ın genel başkanlığını yaptığı, kısa adı “Milli Sol” olan Milliyetçi Sol Parti’nin kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na başvuruldu. Alpay, en son Rahşan Ecevit’in kurduğu Demokratik Sol Halk Partisi’nin genel başkanlığı yapmıştı.

Genel başkanlığını gazeteci Hüseyin Alpay’ın yaptığı Milliyetçi Sol Parti’nin kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na başvuru yapıldı.

Rahşan Ecevit’in kurduğu Demokratik Sol Halk Partisi’nin son genel başkanı olan gazeteci Hüseyin Alpay, 2019 yılındaki Demokratik Sol Parti (DSP) kurultayında da genel başkan adayı olmuştu. Kurultay sonrasında DSHP’yi yeniden kuran DSP muhalifleri, şimdi de Milliyetçi Sol Parti adı altında örgütlendiler.

Partilerinin 60 kurucu üye ile başvurusunu tamamladığını ifade eden Alpay, hali hazırda 30 ilde hemen tabelalarını asacak durumda olduklarını ve Haziran 2023 seçimlerine girmeyi hedeflediklerini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL