Bayraklı Genel

Pınar Susmuş, ‘Yasal Süreci Başlattım’

CHP BayraklI ilçe Başkanı Avukat Pınar Susmuş, İzmir medyasında yer alan haberlere yazılı yanıt verdi. İlçe Başkanı Susmuş, hakkında iftira niteliği taşıyan iddialarla ilgili yasal süreci başlattığını duyurdu. İŞTE O..

Pınar Susmuş, ‘Yasal Süreci Başlattım’

CHP BayraklI ilçe Başkanı Avukat Pınar Susmuş, İzmir medyasında yer alan haberlere yazılı yanıt verdi. İlçe Başkanı Susmuş, hakkında iftira niteliği taşıyan iddialarla ilgili yasal süreci başlattığını duyurdu.

İŞTE O YAZILI AÇIKLAMA:

“Kamuoyuna duyurumuzdur…

Tüm kamuoyunun bildiği üzere 21.12.2019 tarihinde gerçekleşen Bayrakli ilçe Kongresi sonucunda, CHP Bayrakli ilçe Başkanı seçildim, halen bu görevimi onurla sürdürmekteyim.

Bir yillik görev sürecimizde, öncelikle tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi, sonrasında Bayraklı’nın ormanlık alanlarında peş peşe çıkan yangınlar ve ardından Bayraklı’yı can evinden vuran depremle birlikte büyük sıkıntılar yaşamış olsak da ilk günkü heyecan ve azimle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Ancak son dönemde yerel basın olarak faaliyet gösteren iki haber sitesinde, gerek CHP Bayraklı ilçe Yönetimi hakkında, gerekse CHP Bayraklı ilçe Başkanı olarak şahsım hakkında asılsız, dayanaksız, iftiraya varan, maksatlı ve kötü niyetli iddialara yer verilmektedir. Belli aralıklarla ve peşi sıra yapılan bu paylaşımların hiçbir haber değeri olmadığı açıktır. Buna karşın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda yer almış köklü bir partinin evlatları olarak, temsil ettiğimiz makam nedeniyle tarafımıza yapılan bu maksatlı saldırıya susmayacak ve sessiz kalmayacağız. Öncelikle bu iki haber sitesi hakkında yasal süreci ivedilikle başlatacağımızı tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim. Diğer yandan parti içi çalışmalarımız ve yönetim kurulu toplantılarımız hakkında parti disiplini ve toplantıların mahremiyeti gereği Partimizin üst kurul ve kurumları dışında hiçbir kişiye açıklamada bulunmayacağız. Fakat bu iki haber sitesi tarafından yaratilan maksatlı ve çirkin tablo karşısında birkaç önemli konu hakkında açıklama yapmamızın da zorunluluk arz ettiği açıktır. Şöyleki;

CHP Bayraklı İlçe Başkanlığı’nın hiçbir toplantısında Bayraklı Belediye Başkanımız Serdar Sandal aleyhinde bir söylem ya da düşünce dile getirilmesi kesinlikle mümkün değildir.

Parti tüzüğümüz gereği, hangi tarihte ve hangi yöntemle seçilmiş olursa olsun İlçe Kongresi yapılmakla önceki dönemde seçilmiş mahalle temsilcilerinin görevi sona ermektedir. Ancak pandemi süreci nedeniyle tüm il ve ilçelerde mahalle temsilcilerinin yeniden belirlenmesi, 2020 yılının sonlarını bulmuştur. Bayraklı ölçeğinde yaşanan deprem de bu konuda etkili olmuştur. Örgütten sorumlu Başkan Yardımcımız Serkan Yıldırım, pandemi sürecine rağmen tüm mahallelerimizde mahalle temsilcilerinin belirlenmesine yönelik toplantılar gerçekleştirmek üzere görevlendirilmiş; yönetim kurulundaki birçok yöneticimiz bu toplantılara imkanları ölçüsünde iştirak etmiştir. Mahalle temsilcisi belirlemeleri bu toplantılarda görev talebinde bulunan partililerimiz esas alınarak; yani katılımcı demokrasi anlayışıyla yapılmıştır.

Bahse konu haber sitelerinde yer alan diğer asılsız ve dayanaksız iddialara ilişkin bilgilendirmemiz gereken tek makam Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Başkanlığı ve Genel merkezidir. Bu konuda üzerimize düşen sorumlulukları eksiksiz yerine getirdiğimizi tüm partili yoldaşlarımızın bilgisine sunarım.

Unutulmamalıdır ki, parti üyesinin, parti çalışaninın ve hepsinden önemlisi parti yöneticisinin uyması gereken kurallar ve sorumluluklar vardır. Eğer bir haber sitesi, ilçe Başkanlığı’nın kapalı toplantıları hakkında birtakım iddialara yer veriyorsa, bu iddiaların asılsızlığı kadar, bu asılsız iddiaları bu haber sitelerine kimin, ne maksatla taşıdığı da bir o kadar önem arz etmektedir.

Unutulmamalıdır ki, CHP Bayraklı İlçe Örgütü çalışmak, üretmek, partisinin iktidar yolculuğuna paydaş olmak için vardır, bu yapıya zarar verecek hiçbir anlayışa ve kişiye göz yummayacağımızı ve parti tüzüğümüz çerçevesinde gereğini yapacağımızı da önemle bilgilerinize sunarım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL