Yerel Siyaset

MHP İzmir Adayı Sekin, Şehit Fethi Sekin’i Anlattı

“Fethi daha çocuklunda asker veya polis olmak istiyordu. O’ndaki vatan, millet ve bayrak sevgisi daha çocukluğunda kendini göstermişti. Fethi, şahadeti ve kahramanlığı ile ailemizin parlayan yıldızı oldu. Türk Milletinin tarihine..

MHP İzmir Adayı Sekin, Şehit Fethi Sekin’i Anlattı

“Fethi daha çocuklunda asker veya polis olmak istiyordu. O’ndaki vatan, millet ve bayrak sevgisi daha çocukluğunda kendini göstermişti. Fethi, şahadeti ve kahramanlığı ile ailemizin parlayan yıldızı oldu.

Türk Milletinin tarihine geçti.” diyerek Şehit Fethi Sekin’i anlatan amcası Hasan Sekin neden MHP’nin İzmir Milletvekili Adayı olduğunu açıkladı.

MHP İzmir Milletvekili Hasan Sekin aslen Elazığlı. Hayatı eğitim camiası içinde geçmiş bir öğretmen.

Aktif öğretmenliği yanında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve üst seviyede idarecilik yaparak Türk maarifine emekliliğine kadar hizmet etmiş bir öğretmen.

Bir Milli Kahraman olan Şehit Fethi Sekin’in de amcası. Şehit Fethi Sekin’in çocukluğunu anlatırken, “Bizim ailemiz memleket, millet ve bayrak sevgisi ile dolu, Atatürk ve Cumhuriyetine bağlı bir aile olarak tanınır. Bizde bu bağlılığımızla iftihar ederiz. Artık ikinci bir iftiharımız da Şehidimiz Fethi Sekin oldu.” İfadelerini kullandı.

Çocukken Bile Bayrak Sevdalısıydı

“Fethi, ailemiz içinde daha çocukluğunda dikkatleri çekiyordu.” Diyerek Şehit Fethi Sekin’i anlatan MHP İzmir Milletvekili Adayı Hasan Sekin, “O dönemlerde çocuklarımıza büyüyünce ne olacaksın diye sorduğumuzda, çocuklarımızın çoğu bizler etkilenerek öğretmen veya doktor olacağım diyordu. Fakat Fethi daha çocukken asker veya polis olmak istediğini söylüyordu.

Çocukluğunda başlayan vatan aşkı kahramanlığıyla ve şahadetiyle Milli tarihimize geçti. Bu bizim için gururdur.” Dedi.

İzmir’e Yakışan Bir Kahraman

Kendisinin Elazığ’dan da aday olabileceğini fakat Şehit Fethi Sekin isminin İzmir ile bütünleştiğini, bu bütünleşmenin İzmir’deki kahramanlık ruhuna çok yakıştığını vurgulayan MHP Adayı Hasan Sekin, “İzmir hem fethedildiği bin yıl öncesinden hem de Kurtuluş dönemimizde kahramanlarımızın şehridir.

Şehit Hasan Tahsin nasıl İzmir’e bayrağımızı yükselttiyse, Şehit Fethi Sekin de o bayrağı hiç düşürmedi. Böyle bir kahramanlık da Fethi Sekin’e nasip oldu.

Şahadeti İzmir’in ruhuna yakışan bir mücadele sonundadır. Ben de ahde vefa duygusuyla İzmir’den aday olmak istedim. İzmirli hemşehrilerimizin O’na ve aziz hatırasına sahip çıktığını görüyorum.

Adının geçtiği yerde vefa ve dua dolu sözler yükseliyor.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Mücadelemiz Büyük Türkiye’dir

Cumhur İttifakı olarak hem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçileceğini hem de partimizin çok yüksek bir oy ve milletvekiliyle TBMM’de olacağımıza inanıyorum, diyen Hasan Sekin, “Birlik içinde Büyük Türkiye hedefinde yürüyerek Şehidimize ve bütün şehitlerimize vefa göstermeliyiz.

İzmirlilerin milli meseleler ve Atatürk hedeflerinde buluştuğunu biliyorum. Bu sebeplerle Şehidimiz Fethi Sekin ve tüm Şehitlerimiz adına İzmirli hemşehrilerimden MHP’ye oy istiyorum.” Dedi.

Devlet Bey ve Cumhur İttifakı

Hasan Sekin, “İlk gençlik yıllarında Ülkü Ocaklarında görev aldım. Türk Eğitim Sendikasının kuruluşunda ve temsilciliklerinde bulundum.

Partimizin şu anki konumu doğulu batılı, kuzeyli güneyli hangi mezhepten olursa olsun Türkiye’nin merkezini oluşturuyor. Bu yapılanma için Genel Başkanımıza bir öğretmen ve şehit yakını olarak müteşekkirim. Cumhur İttifakı Türk Milletinin buluşma noktasıdır” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL