Siyaset

Kılıçdaroğlu, Gaziemir’den iktidara yüklendi: Belediye başkanlarımız engelleniyor!

Gaziemir Aktepe-Emrez kentsel dönüşüm çalışmalarının temel atma töreninde açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanlarının icraatlarının iktidar tarafından engellenmeye çalışıldığını kaydederek “Belediye başkanı arkadaşlarımıza söyledim asla mazeret..

Kılıçdaroğlu, Gaziemir’den iktidara yüklendi: Belediye başkanlarımız engelleniyor!
Gaziemir Aktepe-Emrez kentsel dönüşüm çalışmalarının temel atma töreninde açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanlarının icraatlarının iktidar tarafından engellenmeye çalışıldığını kaydederek “Belediye başkanı arkadaşlarımıza söyledim asla mazeret üretmeyeceksiniz. Onların yapamadığını, belediye başkanı arkadaşlarımız yapıyor. Göreceksiniz Türkiye’yi aldığımızda nerede yaşarsa yaşasın tüm vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Gaziemir Aktepe-Emrez kentsel dönüşüm çalışmalarının temel atma töreni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde yapılan tören Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Engin Altay, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, PM Üyesi Devrim Barış Çelik, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KILIÇDAROĞLU: MAHALLE KÜLTÜRÜ YOK EDİLMEMELİ
Törende konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentsel dönüşüm konusunda mahallelerin dokusunun bozulmamasının önemine dikkat çekti. Kılıçdaroğlu açıklamasında “Hepimiz bir şekilde Anadolu’nun değişik yerlerinden buraya geldik. Gecekondular yapıldı, imkanlar sınırlıydı ve burası deprem bölgesi… İnsanlar daha güvenli yerlerde yaşamak istiyorlar. Oturdukları yerlerin  daha güvenli olması lazım. Yaşam standartlarını yakalamak lazım. Bölgeyi biliyorum. İzmir’in bir deprem bölgesi olduğunu biliyoruz. Acılar yaşandı ve bu acıların dinmesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. Evlerin yaşanabilir olması lazım. Evlerde oturan insanlar  pencereden baktığında doğayı görmesi lazım. Yaşlılar, gençler o parklarda nefes alabilmeli. Mahallenin kültürü vardır, o kültürün içinde insanlar düğününü yapar, acılarını paylaşırlar. Mahalle kültürünün de yaşatılması lazım. O kültürü yok edemezsiniz. O kültür, mahallenin temel motiflerinden biridir” dedi.

ANAHTAR TESLİMİ BERABER YAPACAĞIZ
Kentsel dönüşüm yapılırken güvencenin olmasının gerekli olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, temeli atılan dönüşüm projesinin muhatabının belediye başkanı olduğunu da hatırlatarak “Evi yıkılacak olan kişinin güven içinde daha iyi konuta sahip olacağım demesi lazım. Geçmişte bunun acılar yaşandı. İstanbul-Fikirtepe olayı insanlar için kolay unutulacak şeyler değildi. Bizim belediye başkanlarımız böyle bir manzaraya izin vermediler. Sizin muhatabınız doğrudan belediye başkanları. Belli bir güven içinde evleriniz zamanında başlayacak, temeli atılacak. Başkan inşallah anahtar teslimini birlikte yapalım dedi. Zamanında bitirsin, söz veriyoruz, anahtar teslimini birlikte yapacağız” şeklinde konuştu.

ONLARIN YAPAMADIĞINI BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ YAPIYOR
Belediye başkanlarının iş yapmaması için sürekli engellerle karşılaştığını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanı arkadaşlarımıza söyledim asla mazeret üretmeyeceksiniz. Büyükşehir belediye başkanımız da mazeret makamı değiliz dedi. Bu çerçevede çalışıyorlar. Bütün belediye başkanları arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Onların yapamadığını, belediye başkanı arkadaşlarımız yapıyor. Göreceksiniz Türkiye’yi aldığımızda nerede yaşarsa yaşasın tüm vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz. İzmir’in çok güzel bir kent ve İzmir milletvekili olduğum için gurur duyuyorum.Sizlere hizmet etmek ve sorunlarınızı parlamentoda dile getirmek benim sorumluluklarındandır. Belediye başkanımız bize tapu sorunu olduğunu ifade etti. Buraya gelmeden önce de bunu konuşmuştuk. Engin Altay’a da söyledim bu sorunu çözün, ancak çözmeden İzmirlilere haber verin, parlamentoda İzmirliler de izleyebilsin dedim. Siz ne kadar huzur içinde yaşarsanız biz o kadar mutlu oluruz. Ben saraylara meraklı olan biri değilim. Benim için merak yeri vatandaşın evi onun sofrası, onun çayı onun güler yüzüdür” ifadelerini kullandı.

kaynak : Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL