Yerel Siyaset

KARŞIYAKA’DA FİTNE GİRİŞİMİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Karşıyaka’da “Suriyelilere okul yaptırılıyor” provokasyonuna AK Parti’den tepki gecikmedi. AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli, “CHP şimdi de mülteciler üzerinden bir oyun kurguluyor. Milletimiz, gerçekle ilişkisi olmayan bu ırkçı..

KARŞIYAKA’DA FİTNE GİRİŞİMİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Karşıyaka’da “Suriyelilere okul yaptırılıyor” provokasyonuna AK Parti’den tepki gecikmedi. AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli, “CHP şimdi de mülteciler üzerinden bir oyun kurguluyor. Milletimiz, gerçekle ilişkisi olmayan bu ırkçı nefret diline geçit vermeyecektir.” dedi.

Karşıyaka Bostanlı’da Milli Eğitim Bakanlığı ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu arasındaki protokol kapsamında yaptırılacak bir okula ilişkin, CHP Karşıyaka İlçe Başkanğı’nın “Mültecilere okul istemiyoruz.” şeklindeki çıkışına AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli sert tepki verdi.

CHP Karşıyaka’nın çıkışı için “Irkçı provokasyon” ifadesini kullanan Keseli, “Bugüne kadar otoyol, köprü, havalimanı gibi lojistiğin, ticaretin ve hayatın gerekliliği olan birçok projeye karşı çıkan CHP’nin son olarak ilçemizde yapımına başlanacak bir okula karşı çıkması akıl tutulmasıdır. İzmir’de konunun en yetkin ismi olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ömer Yahşi’nin bu okulda Türk çocuklarının eğitim göreceğini ifade etmesine rağmen CHP Karşıyaka’nın burada eylem yapma girişimi ve Karşıyaka Belediye Başkanı Sn. Cemil Tugay’ın açıklamaları talihsizliğin ötesinde, CHP Genel Merkezi’nin son dönemde mülteciler üstünden oluşturmaya çalıştığı nifak ve fitne girişiminin tezahürüdür. Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından son olarak yapılan açıklamada da buranın yatılı olmayacağı bilgisi ve bölge halkının yararlanacağı bilgisi net bir şekilde verilmiştir.” dedi.

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Koç’un açıklamalarının halkı kışkırtmaya yönelik olduğunu vurgulayan Keseli, “Sayın Koç insanları eyleme çağırmadan önce kentimizdeki il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden bilgi alsaydı konu hiç buraya gelmezdi. Fakat anlaşılan o ki buradaki mesele bağcıyı dövmek ve CHP Genel Merkezi’ne kendisini göstermek. Bilinçli Karşıyakalılar bu provokasyona gelmez. 18 yaşının altındaki çocukların uyrukları üzerinden siyaset yapmaya çalışmak son derece yakışıksızdır. Kaldı ki vatandaşlık ve oturma hakkı alan ailelerin çocuklarının eğitim almasına engel olma çabası da bir insanlık suçudur.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL