İzmir

Karayolları’nın yaptığı yol Seferihisar’ın vitrini oldu

Seferihisar’da yıllardır devam eden ana yol problemi AK Parti Seferihisar’ın girişimiyle çözüme ulaştı. Seferihisar’da on yıllardır devam eden ana yol problemi, AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve Teşkilatının..

Karayolları’nın yaptığı yol Seferihisar’ın vitrini oldu

Seferihisar’da yıllardır devam eden ana yol problemi AK Parti Seferihisar’ın girişimiyle çözüme ulaştı.

Seferihisar’da on yıllardır devam eden ana yol problemi, AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve Teşkilatının girişimleriyle çözüme kavuştu. İzmir Caddesi üzerinde yer alan ve senelerdir ilçenin en büyük problemlerinden biri olan Seferihisar yolu, karayollarının çalışmalarıyla Seferihisar’ın vitrini oldu.

VATANDAŞ VE GAZETECİLERDEN TEŞEKKÜR

Konu ile ilgili geçtiğimiz yıllarda çok fazla şikayet aldıklarını ve defalarca bu sorunu gündemlerinde tuttuklarını aktaran Seferihisarlı gazeteci Mustafa Karabulut da, Başkan Aydın’a teşekkürlerini ileterek, “Bu hizmet yıllarca süründürülmüştü. ‘Yok karayolları yapacak, yok İzmir Büyükşehir Belediyesi yapacak’ laflarıyla iş hep yokuşa sürülmüştü. Ancak AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı’na Ahmet Aydın’ın seçilmesinden sonra olay değişti. Ahmet Aydın kolları sıvadı, 8 ay gibi kısa bir süre içinde Seferihisar’a yakışır bir yol yaptırdı, ilçede en büyük hizmetlerinden birine imzasını attı” dedi.

“BELEDİYE DE TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI”

AK Parti Seferihisar olarak ilçedeki yollarla ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını ve bu konuda çalışmalarının süreceğini dile getiren Başkan Aydın, “Seferihisar Müteahhitler ve İş Adamları Derneği’ne gerçekleştirdiğimiz ziyarette, Seferihisar’da müteahhitlik yapan müteahhitlerimiz de yolların çok kötü olmasından şikayet etti. Seferihisar’ın yol sorunu ile ilgili vatandaşlarımızdan da çok şikayet alıyoruz. İzmir Caddesi’ndeki anayol Seferihisar’ımıza yakışır bir yol oldu ancak ilçenin ara yollarında da geniş bir çalışma yapılması gerekir. Biz AK Parti olarak, hizmet alanımız içerisinde yer alan tüm çalışmalar için gerekli temaslarda bulunarak çözüm almak için elimizden geleni yapıyoruz. Fakat artık, Seferihisar Belediyesi’nin de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçip taşın eline altını koyması gerekir” ifadelerine yer verdi.

NELER YAPILDI?

İzmir Caddesi üzerinde yer alan Seferihisar Yolu genişletme çalışmaları tamamlandı.

Kocaçay Köprüsü genişletildi.

Eskimiş ve yıpranmış kaldırımların yerini, baştan sona yayaların rahatlıkla yürüyebileceği kaldırımlar aldı.

Kış aylarında oluşan yağmur suyu birikintileri drenaj çalışmalarıyla çözüme kavuşturuldu.

Yol boyunca uzanan enerji nakil hatları yer altına alınarak bütün ışıklandırma ve aydınlatmalar yenilendi.

Sanayi Kavşağı ışıklandırılarak sinyalizasyon çalışması yapıldı..

Tepecik Döner Kavşağı bitirildi.

Kavşak ve refüjler, renkli dolomit kaya ve cüruf taşlarıyla süslendi.

Ağaçlandırma ve peyzaj düzenlemeleri yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL