Yerel Siyaset

Karaburun Kurtuluşu’nda Deniz Seki İz Bıraktı!.

İzmir Karaburun’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. Yılı’nda hafta sonunda Karaburun Meydan’da bir konser veren Sanatçı Deniz Seki, Karaburun ve sanat gündemine ilişkin açıklamalarıyla, ayrıca sahnedeki sürprizleriyle Yarımada’da iz bıraktı. Karaburun’un..

Karaburun Kurtuluşu’nda Deniz Seki İz Bıraktı!.

İzmir Karaburun’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. Yılı’nda hafta sonunda Karaburun Meydan’da bir konser veren Sanatçı Deniz Seki, Karaburun ve sanat gündemine ilişkin açıklamalarıyla, ayrıca sahnedeki sürprizleriyle Yarımada’da iz bıraktı.

Karaburun’un denizinin mavisini, herkesin keşfetmesi gereken bir cennet ve İzmir Karaburun’un Kadın Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ı ‘çok kıymetli bir hanımefendi’ olarak tanımlayan Deniz Seki, şunları söyledi: “Hayatımda ilk defa geliyorum. Gerçekten burayı görmeniz lazım. Çok bakir, şahane, samimi bir kasaba. İnanılmaz huzurlu, acayip güzel bir havası var. Oksijeni çok yüksek, insanları sıcacık. Burada butik oteller var, çok güzel bir yerde kalıyoruz. Bizi çok güzel ağırladılar. Gerçekten İstanbul’da programlarım olmasaydı ben burada birkaç gün dinlenmek isterdim. Şiddetle tavsiye ediyorum Karaburun’u. Buraya mutlaka gelin.”

MORDOĞAN’DA SEZEN AKSU MÜZE EVİ

Sanatçı Deniz Seki, Mordoğan’da bulunan Sezen Aksu’nun evinin müze yapılması yönünde haberleri hatırlatan muhabirlere, “Şahane bir haber. Gözüm doldu şimdiden” diyerek, Türk Müziği’nin çok önemli ve üretken bir değeri olan Sezen Aksu’nun adının Karaburun Mordoğan’da “müze-ev” ile ölümsüzleşeceğinden duyduğu heyecanı gizleyemedi.

KEÇİ, KOPANİSTİ, NERGİS, ZEYTİNYAĞI…

HAYDUT’TAN HAŞMET BARIŞ’A ‘HAYCAN’ SEVGİSİ

 

Karaburun’un keçisi, nergisi ve zeytinyağının çok meşhur olduğunu bildiğini anlatan Seki, heyecan dolu anları ‘Karaburun Halkının hediyesi’ basın toplantısı alanına getirilince yaşadı. Daha önce hayvanlara ‘hayvan’ demeye kıyamadığını ‘haycan’ dediğini açıklayan ve 14 yıl boyunca baktığı ‘Haydut’ isimli köpeğinin kısa süre önce ölümü ardından döktüğü gözyaşlarıyla da hatırlanan Deniz Seki, kendisine Karaburun’un 101.Kurtuluş Yılı anısına, Karaburun’un ilk Kadın Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan tarafından hediye edilecek ‘Karaburun’un Kara Keçi Yavrusu’nun toplantı alanına getirilmesiyle çok heyecanlandı. Seki, “Bence Karaburun’un en meşhuru bu ya… Leyla’ya kardeş. Haşmet koyuyorum adını. Keçileri kaçırıyoruz. Hayatımda ilk defa bir yavru keçiyi sahne kostümümle kucağıma aldım. Çok teşekkür ediyorum İzmir Karaburun… Bütün Karaburun halkına, Mordoğan’a; tüm Ege’ye İzmir’e sevgi ve saygılarımı yolluyorum” dedi.

ÇİÇEĞİN KENTİNDE SEKİ’DEN BAŞKAN’A ÇİÇEK SÜRPRİZİ

 

Karaburun Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Garnizon Komutanı Binbaşı Ali Eker’in de onurlandırdığı ‘Kurtuluş Konseri’nde Deniz Seki, birbirinden güzel şarkılarını, Karaburun halkı için seslendirdi. Geceye Karaburun Belediyesi Keçi Sütü Mandırası ürünü özel keçi peyniri, Karaburun Belediyesi Zeytinyağı Fabrikası’nın ilçenin ünlü rüzgarıyla harman altın sarısı zeytinyağı, Karaburun Belediyesi Seramik Atölyesi ürünü nergis tasarımlı tabak, kara keçi yavrusundan oluşan anı hediyelerini takdim için sahneye çıkan Başkan Erdoğan’a, çiçek sürprizi yapan Seki’ye, Başkan Erdoğan şu sözlerle teşekkür etti: “Karaburun’daki tüm kadınlarımız adına alıyorum bu çiçeği. Hep ben misafirlerimize

çiçek verirdim. Bu kez bu çiçeği güzel bir Cumhuriyet kadınından, Deniz Seki’den almak gerçekten çok onur verici. Denizin mavisiyle yeşilin birleştiği nadir coğrafyamız, bölgemiz için söylediğiniz sözler için ayrıca teşekkür ediyoruz.”

Karaburun’un Düşman İşgalinden 101.Kurtuluş Yılı Konseri, ilçe protokolü ve konseri izleyen yurttaşların Türk Bayraklarıyla Deniz Seki’nin seslendirdiği “İzmir Marşı”na coşkuyla eşlik etmesi ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL