İzmir

İZMİR’DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı, İzmir’de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar; İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunulması ile başladı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve İzmir Büyükşehir Belediye..

İZMİR’DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı, İzmir’de coşkuyla kutlandı.

Kutlamalar; İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunulması ile başladı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından geçit töreni yapıldı.

Sabah erken saatlerde başlayan kutlamalara;CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İl Başkanı Veysel Şahin CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP İzmir milletvekilleri Ednan Arslan, Kamil Okyay Sındır, Murat Bakan, Bedri Serter, Tacettin Bayır, Kani Beko, Sevda Erdan Kılıç; AKP İzmir milletvekilleri Necip Nasır, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle ile yurttaşlar katıldı.

Hava Savunma Yüzbaşı Orçun Oral’ın, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmasının ardından bando eşliğinde tören geçişi yapıldı. Askerlerin geçişi yurttaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL