Yerel Siyaset

İYİ Partili Özlale’den çok konuşulacak ‘masonluk’ çıkışı: Üye olan ben değilim, Tunç Soyer!

Mason örgütünün kendisini desteklediği yönündeki iddiayı değerlendiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili ve İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, “Ben bir mason derneğini üye değilim…

İYİ Partili Özlale’den çok konuşulacak ‘masonluk’ çıkışı: Üye olan ben değilim, Tunç Soyer!
Mason örgütünün kendisini desteklediği yönündeki iddiayı değerlendiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili ve İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, “Ben bir mason derneğini üye değilim. Tunç bey üye… Üye olmakta da olmamakta da herhangi bir yanlış yok. Ama ben değilim” dedi.

Türkiye’de 14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin tamamlanması sonrası gözler genel seçimlere çevrilmişti.

Genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Demokrat Parti bir araya gelerek 6’lı Masa ittifakını oluştururken, seçimlerin muhalefet adına kaybedilmesi sonrası ittifak dağılmıştı.

81 ilde ve tüm ilçelerde kendi adaylarını çıkarma kararı alan İYİ Parti’de ilk büyükşehir adayı olarak ise İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale’yi açıklamıştı. Kent gündeminde ise Özlale’ye ‘mason’ desteği olduğu iddiası ortaya atılmıştı.

BENİM ÖYLE BİR ÜYELİĞİM YOK
‘Mason musunuz?’ sorusuna yanıt veren Özlale “Ben bir mason derneğine üye değilim. Tunç bey üye. Üye olmakta da olmamakta da herhangi bir yanlış yok. Ama ben değilim. Benim üye olduğum iki üç tane dernek var. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne üyeyim, Mübadele Derneği’nin üyesiyim ve  ODTÜ mezunlar ve İzmir Fen Lisesi Mezunlar Derneği üyesiyim… Bu kadar. Yani benim onun dışında bir dernek üyeliğim yok. Olanı da suçlamam. Benim öyle bir üyeliğim yok” ifadelerini kullandı.

SAÇMA SAPAN BİR HABERDİ
Kendisine böyle bir desteğin olup olmadığının sorulmasına da yanıt veren Özlale,“Fatih Altaylı’ya sayın Genel Başkanımız röportaj verdikten sonra iki saat içerisinde Oda TV saçma sapan bir haber yaptı. Ve bu saçma sapan haberi söyledi. Benim bütün üyeliklerimi e-devlet’ten görebilirsiniz” dedi.

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL