Siyaset

İYİ Parti lideri Akşener konuşuyor

İYİ Parti lideri Meral Akşener seçim sonuçlarına ve 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimi için konuşuyor İYİ Parti lideri Meral Akşener seçim sonuçlarına ve 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimi..

İYİ Parti lideri Akşener konuşuyor

İYİ Parti lideri Meral Akşener seçim sonuçlarına ve 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimi için konuşuyor

İYİ Parti lideri Meral Akşener seçim sonuçlarına ve 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimi için konuşuyor. Akşener “Bir seçim geçirdik, hem Meclis hem Cumhurbaşkanı seçimi şeklinde. Bu seçimde biz 14 Mayıs’a kadar ben ve arkadaşlarım 45 miting yaptık, 54 noktada çalışma yaptım. Bütün il ve ilçelerde arkadaşlarımız çalıştı” dedi.

 

YSK tarafından kesinleşen sonuçları açıklayan Akşener, “12 milyon potansiyel seçmenimiz var. Bu seçim 0-0 ile başlayan ve bir referandum haline dönen bir seçim oluyor” ifadelerini kullandı.

“14 Mayıs’tan sonra biz neler yaptık” diyen Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sandık güvenliği başta olmak üzere ikinci tur için görüşmeler gerçekleştirdik. Bir iletişim grubu kuruldu. Arkadaşlarımız burada görevlendirildi. Ben ‘kanaat önderi’ denilen insanlarımızla görüşmeler gerçekleştirdim. Partimizin yetkilisi olan arkadaşlarımız benzer çalışmalar yaptı. 81 il teşkilatımız, önceki vekillerimiz ve yeni vekillerimiz saha çalışmasına başladı. Partimizin tüm kurulları sahada olacak. Sayın Kılıçdaroğlu’nun 13’üncü Cumhurbaşkanı seçilmesi için kabiliyetlerimizin sonuna kadar çalışacağız.

Ben de tercihini Sayın Erdoğan’dan yana kullanan ya da hiçbir adayı tercih etmeyen adayımızla görüşeceğim. İstanbul’da yoğun saha çalışması programı olacak. Bugün İstanbul’a gidiyorum, programım yarın başlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL