Genel İzmir Yerel Siyaset

İnce’nin yeni partisinde İzmir’den kimler yer alacak?

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ – Memleket Hareketi İzmir temsilcisi Cüneyt Oğuz, yeni kurulacak partiye İzmir’den çok sayıda kişinin katılacağını belirtti. Oğuz, “Bizimle aynı düşüncede, aynı fikirde olan tüm milletvekillerimizi biz hareketimize..

İnce’nin yeni partisinde İzmir’den kimler yer alacak?

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ – Memleket Hareketi İzmir temsilcisi Cüneyt Oğuz, yeni kurulacak partiye İzmir’den çok sayıda kişinin katılacağını belirtti. Oğuz, “Bizimle aynı düşüncede, aynı fikirde olan tüm milletvekillerimizi biz hareketimize davet ediyoruz. İzmir’de de partimize katılacak isim Mehmet Ali Çelebi de olabilir, birçok milletvekili de olabilir. Ben şu anlık sadece bunu ifade edeyim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi içinde Muharrem İnce ile başlayan yeni parti söylemleri hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde aralarında CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin de bulunduğu bazı CHP’li milletvekilleri parti yönetimine mektup göndererek parti yönetiminin attığı adımları eleştirmişti.

CHP’li isimler tarafından yöneltilen eleştirilere genel merkezin cevap vermemesi üzerine, mektubu İzmir milletvekili Mehmet Ali Çelebi sosyal medya hesabından paylaşmış ve HDP ve Abdullah Gül ile olan bağlara dikkat çekmişti.

Sıkça parti içi eleştirilerde bulunan Çelebi’nin ise bazı yayın organlarında Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ile Yalova Milletvekili Özcan Özel ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrılarak ‘Memleket Hareketi’ni başlatan ve yeni parti kuracağını açıklayan Muharrem İnce’nin kuracağı partiye geçeceği iddia edilmişti. Milletvekillerinin iddialar karşısında sessiz kalması dikkat çekmişti.

“HAREKETİMİZE DAVET EDİYORUZ”
İzmir’de yaşanacak gelişmeleri gazetemize değerlendiren Memleket Hareketi İzmir temsilcisi CHP eski İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, çok sayıda ismin kendilerine katılacaklarını açıkladı.

Mehmet Ali Çelebi’nin kendilerine katılacağı iddiaları hakkında konuşan Oğuz, “Mehmet Ali Çelebi bizim için çok kıymetli. Gerçekten vatansever ve vatanperver bir kişidir kendisi. Haksız yere bir takım kumpaslar nedeni ile bedel ödemiş bir milletvekilimizdir kendisi. Bizimle aynı düşüncede, aynı fikirde olan tüm milletvekillerimizi biz hareketimize davet ediyoruz. İzmir’de de partimize katılacak isim Mehmet Ali Çelebi de olabilir, birçok milletvekili de olabilir. Ben şu anlık sadece bunu ifade edeyim” dedi.

İnce’nin kuracağı yeni partide İzmir İl Başkanlığı için isminin geçmesini de değerlendiren Oğuz, “Merkez Yürütme Kurulu’nun, ilk önce partinin kurulması ve sonrasında merkez teşkilatın kurulması olacak. Bunlara göre de bir görev dağılımı yapacağız. Tabi şu anda İzmir’de yük bende” ifadelerini kullandı.

“UYGUN OLUNDUĞU BİR ANDA İZMİR ZİYARETİMİZİ DE YAPACAĞIZ”
Muharrem İnce’nin İzmir programı hakkında bilgi de veren Cüneyt Oğuz, henüz net bir tarihin olmadığını söyledi. Oğuz, “Programı sayın İnce ve ortak arkadaşlarımız ile yapıyoruz. Bu güne kadar 48 tane il gezdik. Bu illeri 81’e çıkartıp tamamlayacağız. Ancak elimizde olmayan bazı sebepler de bu sürecin gecikmesine neden oldu. Pandemi de bizi geri bıraktı. 30 Ekim tarihinde kurucular kurulunu basın önünde tanıttı Muharrem Bey. O hafta aslında biz İzmir’i  planlıyorduk ancak maalesef ki bizim toplantımızdan birkaç saat sonra İzmir’de çok üzücü bir deprem yaşandı. Biz tekrar bu planlamaları yapacağız. Tekrar gezilere de başlandı ufak ufak. Bu süreç içinde uygun olunduğu bir anda İzmir ziyaretimizi de yapacağız” diye konuştu.

“BİRKAÇ AY İÇERİSİNDE PARTİYİ KURMUŞ OLACAĞIZ”
Oğuz ayrıca yeni parti ile ilgili tüzük çalışmalarında sona gelindiğini belirterek “İzmir’de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İzmir özelinden ziyade genel anlamda çalışmalar yapıyoruz. Görüşleri ve raporlar hazırlıyoruz. Bunları parti programı olarak bir araya getireceğiz. Bu hafta sonu ise bir şehirde kampa giriyoruz. Burada çok önemli kararlar alınacak. 4 gün sürecek kamp sonrasında zaten bizzat Muharrem Bey tarafından kapsamlı bir açıklama yapılacak. Partileşme çalışması devam ediyor. Birkaç ay içinde de partimizi kurmuş olacağız. Tüzük çalışmamızda ise son noktaya geldik. Bunları tamamladıktan sonra parti konusunda nihai sonuçla partiyi kurmuş olacağız. Merkezden taşraya doğru örgütlenmemizi tamamlayacağız” dedi.

kaynak :egedesonsöz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL