Bayraklı

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN İKİZ KARDEŞLER UNUTULMADI

SPOR ETKİNLİKLERİNE ‘SAYRA VE ÇINAR ALPGÜNDÜZ’ÜN’ ADI VERİLDİ Bayraklı Belediyesi tarafından büyük coşkuyla gerçekleştirilen 23 Nisan Şenlikleri kapsamında Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonlara İzmir depreminde hayatını kaybeden ikiz kardeşler..

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN İKİZ KARDEŞLER UNUTULMADI

SPOR ETKİNLİKLERİNE ‘SAYRA VE ÇINAR ALPGÜNDÜZ’ÜN’ ADI VERİLDİ

Bayraklı Belediyesi tarafından büyük coşkuyla gerçekleştirilen 23 Nisan Şenlikleri kapsamında Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonlara İzmir depreminde hayatını kaybeden ikiz kardeşler Sayra ve Çınar Alpgündüz’ün (15) isimleri verildi. Bu kapsamda etkinliklerin 3’üncü gününde ikiz kardeşler anısına futbol turnuvası düzenlendi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Depremde kaybettiğimiz çocuklarımızı saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz” diye belirtti.

İzmir depreminde Rıza Bey apartmanı enkazında hayatını kaybeden 15 yaşındaki ikiz kardeşler Çınar ve Sayra Alpgündüz’ün isimleri 23 Nisan Şenlikleri kapsamında Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen spor etkinliklerinde yaşatılıyor. Spor İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, ayak tenisi, engellilere yönelik corn hole ve masa tenisi turnuvaları ile Bayraklılı çocuklar şenliklerde bir araya geliyor. Etkinliklerde pandemi tedbirleri kapsamında tüm önlemler alınırken, dezenfektan ve maske standıyla da çocuklar ve aileleri sürekli ellerini dezenfekte ederek, maskelerini yeniliyor. Ayrıca tüm sporcular ve ailelerinin tesislere girişi, HES kodu sorgulamasının ardından güvenli şekilde sağlanıyor.

‘MAHALLE BİZİM’

‘Mahalle Bizim’ sloganıyla 14 Nisan’da başlayan 23 Nisan Şenlikleri 7 gün boyunca 15 noktada çocukları pandemi kuralları uygulanarak bir araya getirecek. Bu çerçevede etkinliklerin 3’üncü gününde Şehit Ümit Boz Spor Tesisi’nde düzenlenen Sayra&Çınar Alpgündüz Futbol Turnuvası çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Onur Gençlik Spor, Gümüşpala Spor Kulübü, Bayraklı Yıldızordu Spor Kulübü, Özgür Futbol Kulübü, 1925 Manavkuyu Spor Kulübü, İzmir Osmangazi Spor Kulübü, Soğukkuyu Spor Kulübünün katıldığı turnuvada 2008 -2009 doğumlu sporcular arasında yapılan müsabakalarda turnuva birincisi İzmir Osmangazi Spor Kulübü oldu. Bayraklı Yıldızordu Spor Kulübü ikinciliği, Çay Mahalle Demirköprü Spor Kulübü üçüncülüğü, 1925 Manavkuyu Spor Kulübü de dördüncülüğü elde eti. 2010 -2011 doğumlu sporcuların katıldığı turnuvada ise; Bayraklı Yıldızordu Spor Kulübü şampiyon oldu. Gümüşpala Spor Kulübü ikinci, 1925 Manavkuyu Spor Kulübü üçüncü ve Onur Gençlik Spor Kulübü de dördüncü olarak dereceye girdi.
 

23 NİSAN ŞENLİKLERİ SPOR ETKİNLİKLERİ PROGRAMI

19 NİSAN PAZARTESİ

14.00-18.00 saatleri arasında Mansuroğlu Mahallesi Şahir Akar Parkında 23 Nisan Şenlikleri Sayra&Çınar Alpgündüz Voleybol Turnuvası ve 23 Nisan Şenlikleri Sayra&Çınar Alpgündüz Baskebol Turnuvası yapılacak.

Şehit Ümit Boz Tesislerinde ise 14:00-18.00 saatleri arasında 23 Nisan Şenlikleri Sayra&Çınar Alpgündüz Özel Gereksinimli Sporculara Corn Hole ve Masa Tenisi Turnuvası düzenlenecek.

20 NİSAN SALI

Şehit Ümit Boz Tesislerinde 14.00-18.00 saatleri arasında Şehit Ümit Boz Tesisi (23 Nisan Şenlikleri Sayra&Çınar Alpgündüz Jimnastik Turnuvası gerçekleşecek.

21 NİSAN ÇARŞAMBA

14:00 – 18:00 saatleri arasında Şehit Ümit Boz Sahasında 23 Nisan Şenlikleri Sayra&Çınar Alpgündüz Ayak Tenisi Turnuvası düzenlenecek. Turnuva sonunda 1 hafta boyunca derece yapılan sporculara kupa ve madalya takdimi yapılacak.

 22 veya 23 NİSAN

Bayraklı Sahilde 14.00 – 18.00 saatleri arasında yapılması planlanan 23 Nisan Şenlikleri Sayra&Çınar Alpgündüz 7-17 Yaş Arası Spor Aktiviteleri: Penaltı Atışı- Survivor Parkuru- Bowling Yarışı- Halat Çekme Yarışı- Çuval Yarışı- Basketbol Üçlük Yarışması- Uçurtma Şenlikleri etkinlikleri gerçekleşecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL