Yerel Siyaset

CHP’li Aslanoğlu’ndan : Hesaplaşma dili kabul edilemez!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, partisinin il binasında bayramlaşma töreni düzenledi. İl Başkanı Aslanoğlu, isim vermeden bazı eski milletvekilleri ve siyasetçilerin partiyle hesaplaşma iine girdiğini söyleyerek “Genel Başkanımızı, ilçe ve..

CHP’li Aslanoğlu’ndan : Hesaplaşma dili kabul edilemez!
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, partisinin il binasında bayramlaşma töreni düzenledi. İl Başkanı Aslanoğlu, isim vermeden bazı eski milletvekilleri ve siyasetçilerin partiyle hesaplaşma iine girdiğini söyleyerek “Genel Başkanımızı, ilçe ve belediye başkanlarımızı , mevcut milletvekillerimizi, kamuoyu önünde ve basında tartışılır hale getirmesi, suçlaması ve değişim talebine sığınarak, hesaplaşmaya varan ağır sözler söylemesi kabul edilemez. CHP’nin her üyesi bu tartışmaların yerinin ilçe, il kongreleri ve kurultay olduğunu bilir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesi partisinin il binasında bayramlaşma töreni düzenledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

ASLANOĞLU: BİR KİŞİYİ BİLE EKSİLTMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK!
Konuşmasını gerçekleştiren Aslanoğlu, “Küslerin barıştığı, gerçek dayanışmanın hatırlandığı bir bayramda daha buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Bugün burada değerli dostlarımız ve üyelerimiz ile birlikte hem bayramlaşacak hem de dostluklarımızı pekiştireceğiz.

Delege seçimleri başlamadan hepimizin aynı amaca hizmet eden yoldaşlar olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Öyle küseriz de barışırız da demeyeceğim bu sefer. Bu sefer birbirimize küsme lüksümüz yok. Bu sefer tek bir arkadaşımızı kırma lüksümüz yok. Bu sefer 1 kişi bile eksilmeye tahammülümüz yok.

İktidarda olmalarına tahammül edemediklerimizi düşünüp bu sefer birbirimize daha fazla tahammül edeceğiz.  Yaşadığımız son seçimlerden sonra en çok ihtiyacımız olan şey de budur.

Dostluklarımızı güçlendirmek, vereceğimiz yeni mücadeleler için birbirimize sıkı sıkıya sarılmak ve yeni mücadeleler öncesinde güç toplamak. Yaşadığımız seçimler sonrasında vatandaşların bizlerden açıklama beklemesi normaldir.

vatandaşlarımızın en tabi hakkıdır ve biz de bu hakka en çok saygı duyan partiyiz. Seçim sonuçları üzerine her soruya cevap verdik. Değerlendirme toplantılarımızla kendi öz eleştirimizi yaptık. Tüm bunları da kamuoyu ile şeffaf bir biçimde paylaştık” dedi.

 

DEĞİŞİM TALEBİNE SIĞINARAK, HESAPLAŞMAYA VARAN AĞIR SÖZLER SÖYLEMESİ KABUL EDİLEMEZ
CHP içinde başlayan değişim süreci hakkında konuşan Aslanoğlu, “Vatandaşımızın bu hakkına saygı duyacağız ama partimizin üyesi olanların, geçmişte belli makamlarda bulunmuş olanların, yapılan seçim çalışmalarına katılıp destek vermesi gerekenlerin seçim sonrasında partimizi, Sayın Genel Başkanımızı, ilçe ve belediye başkanlarımızı , mevcut milletvekillerimizi, kamuoyu önünde ve basında tartışılır hale getirmesi, suçlaması ve değişim talebine sığınarak, hesaplaşmaya varan ağır sözler söylemesi kabul edilemez.

CHP’nin her üyesi, tüm bu tartışmaların yerini bilir. CHP’nin her üyesi bu tartışmaların yerinin ilçe, il kongreleri ve kurultay olduğunu bilir.  Parti yenilenmelidir evet. Değişim şarttır evet.  Partimizde değişimin önünü açmak, yaklaşan yerel seçimler öncesinde kadroların yenilenmesini ve güçlenmesini sağlamak için kongreler süreci başlatılmıştır.

Şimdi partili olduğunu söyleyen her CHP’linin yapması gereken, bu kongrelere hazırlanmak, önce mahalle delege seçimlerinde sandığa gitmektir. Bu seçimlere katılım ne kadar yüksek olursa parti içi demokrasiyi ve değişimi o kadar güçlü sağlamış oluruz. Bu seçimlerde her üyemizin hakkını koruyacağız.

Tüm seçim sürecinin şeffaf ve tüzüğümüze uygun yürütülmesinin teminatı olacağımıza söz veriyorum.  Bu seçimlerin kardeşçe geçmesi için elimden gelenin fazlasını yapmaya söz veriyorum” ifadelerini kullandı

OY VERİP VERMEDİĞİ AYRIMINA BAKMADAN…
Vatandaşları oy verip vermediğine bakmadan kucaklamaya devam edeceklerini belirten Aslannoğlu, “Bizler ne kazanılan seçimlerden sonra zafer sarhoşluğuna düşme ne de kaybedilen seçimlerden sonra karalar bağlama lüksüne sahip değiliz. Son ekonomik hamlelerden sonra bir kez daha gördük ki vatandaşa AKP iktidarı tarafından reva görülen yoksulluk ağırlaşarak sürecek.

Ülkede yaşanan ekonomik bunalım, beşikteki bebekten, emekliliğini yaşayan vatandaşımıza kadar herkesi çok daha ağır bir biçimde etkileyecek. Vatandaşımız, seçim öncesinde kendisini yalanla, montajla kandıranlar tarafından yalnız bırakılacak.

Bizse, örgütümüzle ve belediyelerimizle, bize oy verip vermediğine bakmaksızın, yine vatandaşımızın zor gününde yanında olacağız.  Türkiye’nin milyonlarca hanesinde, borçlar, işsizlik ve çaresizlik yüzünden bayram kutlamak imkansız.

Bizim CHP olarak bu dertleri paylaşma, vatandaşımıza gerçekleri anlatma ve tüm bu dertlerden memleketi kurtarma gibi bir sorumluluğumuz var. Bizim gerçek meselemiz vatandaşın derdini çözmektir” diye konuştu.

GENEL BAŞKANIMIZIN ÖNCÜLÜĞÜNDE, BU PARTİDE FİKİRSEL VE EYLEMSEL DEĞİŞİMİ BİZLER BAŞLATACAĞIZ
Kurultay sürecine atıfta bulunarak konuşan Aslanoğlu, “Bu aralar yeniden popüler hale gelen CHP’yi eleştirmek ve CHP hakkında ahkam kesmek akımına bizler kapılamayız. Cumhuriyet Halk Partisi 100 yıllık bir çınardır. Şimdi herkesin karar vermesi gereken şudur; Bu çınarda yeni bir filiz mi yeşerteceğiz, yoksa var olan dalları da kurutacak mıyız?  Tavrıyla, emeğiyle, partililik duruşuyla, vefasıyla, yeni filizler yeşertmek isteyenlerle yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğiz.

Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde, bu partide fikirsel ve eylemsel değişimi bizler başlatacağız. Bizler değiştireceğiz. gençlerimiz değiştirecek  kadınlarımız değiştirecek .

AKP iktidarının israfına, iş bilmezliğine, yalanlarına ve baskılarına başkaldıracağız hep birlikte. Meselenin partide değil ülke de iktidar olduğunu unutmayacağız.  Kurban bayramında bırakın kurbanlık almayı, vatandaşlarımızın evlerine bir kilo kıyma almasını bile imkansız hale getiren iktidara karşı geleceğiz.  Türkiye’ye ve CHP’ye sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Çocukların gelecek kaygısı olmadan, anne-babaların iş, aş korkusu yaşamadan, gençlerimizin ülkeden gitme planları yapmadan yaşayabilecekleri bir ülke için buradayız.  Bayramlar sadece adlarıyla değil, ruhuyla, coşkusuyla ve neşesiyle de yaşanan günler olsun diye, buradayız” dedi.

 

SOYER: ENSEYİ KARARTMAYIN
Kürsüye gelerek konuşmasını gerçekleştiren Soyer, “ İzmir kuruluş ve kurtuluşun şehridir. 100 yıllık hikaye İzmir ve CHP’nin ortak yolculuğunun hikayesidir.

Hem CHP hem İzmir Anadolu’dan dünyaya uzanan uygarlık köprüsü inşa etmenin mücadelesini verirler. Bu nedenle kimse enseyi karartmayın. Bu uygarlık mücadelesi devam ediyor, devam edecek. Biz İzmir olarak bu sorumluluk bilinci ile hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

ÇELİK: CHP FIRSAT EŞİTLİĞİ PARTİSİDİR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik ise bayramla birlikte küskünlüklerin unutulması gerektiğini vurgularken, “CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak İzmir örgütümüzün ilk defa karşısına çıkacağım 27 yıldır aktif siyasetin içindeyim. CHP 100 yıllık parti olduğu kadar fırsat eşitliğinin de olduğu bir parti.

CHP kuruluşun ve kurtuluşun partisi olarak yeni bir seçim dönemine giriyor. Bu seçim dönemi bizim için yeniden şahlanışın ve kaptanın limana yanaştırmak için çaba sarf ettiği bir dönem olarak değerlendirmemiz lazım. Kongre ve kurultay sürecini demokrasi içinde gerçekleştirilecek. 6 Haziran tarihi itibariyle herkes kongre ile tüzük değişikliği gerçekleşecek. Bunun için hukuk komisyonumuz tarafından tüzük değişikliği komisyonu kuruldu.

Bu nedenle başkanlığını yaptığım bilgi ve teknolojiden sorumlu genel başkan yardımcılığı bünyesinde bir internet sitesi kuruldu ve bununla ilgili sizlere mesaj atıldı. Sizlerinde bu bilgilendirmelere bilgi ve birikimleriniz doğrultusunda bilgiler paylaşmanızı istiyorum. Bayramlar bizim kırgınlıklarımızın ve küskünlüklerimizin geride bıraktığı bir dönem olur.

Bizim de bu bayram arifesinde herkesle tek tek el sıkışarak geçirmek istediğimiz dönem. Bu bayram bizim için bir vesile olsun. Sadece komşularımız ile değil, partili dostlarımız ile kucaklaşacağımız bir dönem olsun” ifadelerini kullandı.

kaynak :Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL