Siyaset

CHP Belediye Başkanları Toplantısı sona erdi! Kılıçdaroğlu’ndan “ittifak” mesajı

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan belediye başkanları toplantısı sona erdi. Geçtiğimiz günlerde Ekrem İmamoğlu’nun CHP’nin önemli isimleriyle yaptığı online görüşme sonrası ilk toplantıda, seçim sonuçları ele alınırken ve yerel seçimler..

CHP Belediye Başkanları Toplantısı sona erdi! Kılıçdaroğlu’ndan “ittifak” mesajı

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan belediye başkanları toplantısı sona erdi. Geçtiğimiz günlerde Ekrem İmamoğlu’nun CHP’nin önemli isimleriyle yaptığı online görüşme sonrası ilk toplantıda, seçim sonuçları ele alınırken ve yerel seçimler de masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına “Hazırlıklarınızı, ittifak olmayacakmış gibi yapın, olursa bizim için artı olur” dediği öğrenildi…

CHP Belediye Başkanları Toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarından yerel seçimlerde ittifak olmayacakmış gibi hazırlık yapmalarını istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı parti genel merkezindeki toplantıda, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçları değerlendirildi ve 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin hazırlıklar ele alındı.

Toplantı öncesi Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar, gazetecilerin sorusu üzerine, Türkiye ve parti için her şeyin çok güzel olacağını belirterek, “Bütün sorunları parti aşar, Türkiye de aşar ama bunun öncüsü CHP olur. Türkiye’de olumsuzun aşılmasının öncüsü de CHP olur, her zaman olduğu gibi.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: İTTİFAK OLMAYACAKMIŞ GİBİ HAZIRLANIN

Partisinin belediye başkanları toplantısında konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Hazırlıklarınızı, ittifak olmayacakmış gibi yapın, olursa bizim için artı olur” dediği öğrenildi.

CHP’de yerel seçimlere yönelik ilk kapsamlı toplantı Genel Merkez’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı toplantıya CHP’li tüm il, ilçe ve belde belediye başkanları katılırken, 36 belediye başkanı mazeret bildirerek toplantıya gelmedi.

Toplantıda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda Ekrem İmamoğlu ile bazı belediye başkanları da söz alırken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da belediye başkanlarına önümüzdeki dönemde izlenecek yol haritasına yönelik uyarılarda bulundu.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu’nun “İttifak kurmayacakmış gibi hareket edelim, ittifakın gündeme gelmesi halinde ittifak bizim için artı olur” ifadelerini kullandığı da öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun ayrıca belediye başkanlarından belediyelerin ekonomik ve sosyal projelerini ön plana çıkarmalarını, vatandaşın cebine dokunacak projelerin de halka iyi anlatılmasını istediği belirtildi.

İMAMOĞLU TOPLANTISI SIZMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında internet ortamında görüntülü toplantı yapılmış, bu toplantı tartışma yaratmıştı.

Toplantıda CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in yanı sıra, Kılıçdaroğlu’nun bir dönem A takımında yer alan Bülent Tezcan, Engin Altay, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek, Onursal Adıgüzel gibi isimler yer aldı.

İmamoğlu daha sonra toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bizim bu ve benzeri belki 200’e yakın toplantımız olmuştur diyebilirim seçimden bu yana. Bunlar devam edecektir, devam ediyor, gizli bir tarafı yok” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise “Partimizin geleneklerine uymayan, hiyerarşisini dikkate almayan, etik olmayan toplantıları da doğru bulmayız” açıklaması yapmıştı.

Habertürk yayınına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “Sonuçta partiye uzun yıllar emek veren arkadaşların yaptıkları bir toplantı olarak düşünebiliriz. Etik olarak rahatsız edici bazı uygulamalar var. Parti içi konuları televizyonlarda konuşmayı doğru bulmam. Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk etmem. Parti içi tartışmaları toplumun önüne getirme kadar yanlış bir şey yok. Kurallar içinde mücadele edersiniz. Tekrarlandığında, kuralın dışına çıkıldığında gereğini yaparım. Her toplantının etik kurallar içinde yapılması lazım. Söylediğim odur” demişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL