İzmir

Büyük şehir 1.1 milyarlık yol çalışması yaptı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yol ve inşaat işlerini yürüten şirketi İZBETON, 2021’de sıcak asfalt, sathi kaplama, parke kaplama faaliyetleri dâhil olmak üzere İzmir’e yaklaşık 1,1 milyar liralık yatırım yaptı. Yavaşlayan kentsel..

Büyük şehir 1.1 milyarlık yol çalışması yaptı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yol ve inşaat işlerini yürüten şirketi İZBETON, 2021’de sıcak asfalt, sathi kaplama, parke kaplama faaliyetleri dâhil olmak üzere İzmir’e yaklaşık 1,1 milyar liralık yatırım yaptı.

Yavaşlayan kentsel dönüşüm süreci İZBETON’un yapım ihalelerine katılmasıyla hızlanırken, Acil Çözüm ekipleri sayesinde pek çok mahallenin sorunu çözüldü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda tarihinde ilk defa tümüyle bir okul inşa etmek üzere harekete geçti.

İzmir’in en önemli ana arterlerini baştan sona yenileyen Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İZBETON, 2021’de yaklaşık 1 milyon ton asfalt serimi ve yaması, 1,3 milyon metrekarelik parke ve 1 milyon metrekarelik sathi kaplama uygulamasıyla İzmir’e yaklaşık 1,1 milyar liralık yatırım yaptı.

Merkeze uzak ilçelerden üretim yollarına kadar İzmir’in dört bir yanına ulaşan İZBETON, bin kilometrenin üzerinde yol çalışmasına imza attı. Diğer kurumların kazılarının ise yüzde 90’ını tamamlandı.

Araç sayısını 500’e çıkardı
2021’de inşaat ve asfalt uygulama makineleri, tesisler, servis ve yük araçları olmak üzere 40 milyon liralık yatırım yapan İZBETON, yeni alımlarla makine parkındaki araç sayısını 500’e çıkardı ve Ege Bölgesi’nin en büyük makine parkına sahip şirketlerinden biri olma gücünü katladı.

Birer asfalt kazıyıcı, asfalt serim aracı, kırma eleme tesisi, asfalt distribütörü ve tank ile toplam 25 tır ve kamyon alındı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL