Siyaset

Baykal yaşasa “Kılıçdaroğlu” der miydi?

23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen CNN TÜRK yayında Fulya Kalfa’nın sorularını yanıtladı. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal yaşasa, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını destekler miydi, sorusuna “Zannetmiyorum” cevabını verdi. “Deniz..

Baykal yaşasa “Kılıçdaroğlu” der miydi?

23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen CNN TÜRK yayında Fulya Kalfa’nın sorularını yanıtladı. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal yaşasa, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını destekler miydi, sorusuna “Zannetmiyorum” cevabını verdi.

“Deniz Baykal Partiye çalışırdı. Ama Kemal Beyle ilgili düşüncesini gerçekten söylüyorum, samimi olarak bilin diye söylüyorum. Bir ara Muharrem Bey ile bir ara Ekrem Bey ile daha iyi olur düşüncesiyle ama Kemal Bey ile çalışacağını zannetmiyorum.”

23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen sözlerine böyle başladı. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yaşasaydı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermeyeceğini söyledi.

 

“KILIÇDAROĞLU ATATÜRKÇÜLERİ DIŞLADI”

CNN TÜRK Masası’na konuk olan Sevigen, CHP’nin tutumunu eleştirdi. Deniz Baykal’ın fikirleri ile Millet İttifak’nın fikirleri örtüşmüyor muydu, sorusuna “Kemal Bey partideki Atatürkçüleri dışladı” yanıtını verdi.

SEVİGEN: BİR PROJE GETİRDİ KEMAL BEY’İ ORAYA KOYDU

“Kim kaldı CHP’den. Deniz Baykal zamanından kalan. Hangimiz kaldık. Atatürkçüleri, demokratları, aydınları hepsini dışladı Kemal Bey. Kendi dünyasını kurmak için, kendi hazırladığı planı o projeyi kurmak için. Çünkü, bize geldiği zaman daha önce aday olmayacağım demişti. Deniz Baykal’a biliyorsunuz başımıza bir olay geldikten sonra bu kaset olayından sonra ortalık değişti. İşte bir proje getirdi Kemal Beyi oraya koydu. Türkiye’yi teslim edeceğimiz adamı bilmemiz lazım.”

KILIÇDAROĞLU’NA PKK ELEŞTİRİSİ

Sevigen, Kılıçdaroğlu’nu PKK’ya terör örgütü diyememekle de eleştirdi.

SEVİGEN: ÇIKSIN DESİN Kİ PKK, PYD TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

“Eğer gerçekten desin ki Kemal Bey çıksın PKK terör örgütüdür, PYD terör örgütüdür yanımızda bir terör devleti istemiyoruz desin inanın ben hiç muhalefet yapmayacağım.”

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili de Sevigen, “İlk turda biteceğini” düşünüyorum ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL