Yerel Siyaset

Bakan Kasapoğlu Seferihisar’da Millet Bahçesi yapılacak alanda incelemelerde bulundu

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın girişimleriyle yatırım programına alınan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un müjdesini verdiği Seferihisar Millet Bahçesi ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı..

Bakan Kasapoğlu Seferihisar’da Millet Bahçesi yapılacak alanda incelemelerde bulundu

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın girişimleriyle yatırım programına alınan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un müjdesini verdiği Seferihisar Millet Bahçesi ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ve beraberindeki heyet bölgede incelemelerde bulundu.

On yıllardır atıl durumda bulunan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın girişimleriyle millet bahçesi yapılmak üzere yatırım programına alınan Girlen bölgesinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu incelemelerde bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen Millet Bahçesiyle ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na detaylı bir sunum gerçekleştiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ilçede su sporlarıyla ilgili yapılacak faaliyetler ile ilgili de Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyetle istişarelerde bulundu.

Mevcut kullanım dikkate alındı

Aynı zamanda 14 Mayıs 2023’te gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde 1. Bölge 1. Sıradan milletvekili adayı olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Sığacık esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Girlen Bölgesi’nde piknik yapan vatandaşlarla zaman geçiren Bakan Kasapoğlu AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın girişimleriyle Seferihisar’a yapılan yatırımlara dikkat çekerken 14 Mayıs’tan sonra yatırımların hızla devam edeceğine; önümüzdeki yılın Seferihisar’ın ve Türkiye’nin yüzyılı olacağını söyledi.

Girlen Bölgesine yapılacak Millet Bahçesi ile ilgili de vatandaşların fikri alındığı buluşmada özellikle Seferihisarlıların Seferihisar Belediyesi tarafından yapılmak istenen gece pazarı anımsatılınca AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğünün Millet Bahçesi projesini hazırlarken mevcut kullanımını dikkate alındığını adına yakışır bir şekilde milletin kullanacağı, ailesiyle zaman geçirebileceği bir rekreasyon alanı olacağı bilgisini paylaştı.

Yeni yatırımların tohumlarını serptik

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen Millet Bahçesi’nin TOKİ tarafından yaşama geçirileceğini belirten AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın: “Bugün Bakan Bey ile birlikte Millet Bahçesinin planlandığı alanı gezdik. Seferihisarlı hemşehrilerimizin aileleriyle vakit geçirdiği, gözümüze ve gönlümüze hitap eden bir cazibe merkezi olarak planlanıyor. Planlama esnasında mevcut kullanımlar dikkate alındı. Bugün olduğu gibi Millet Bahçesinde Seferihisarlı hemşehrilerimiz spor yapacak, balık tutacak, aileleriyle keyifli vakit geçirecekler. Millet Bahçesi’nin yanı sıra Bakanımıza yaptığımız sunumumda ilçemizdeki su sporları alanında çalışan dernek ve kulüplerin varlığından da bahsettik. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayelerinde ilçemize su sporları merkezi kurulması ile ilgili Bakanımızın desteğini istedik. Evlatlarımızın keyifle vakit geçireceği sosyal alanlar, gençlerimizin su sporlarını öğrendiği bir tesis talebimiz var. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’nun spor ve gençlerin kötü alışkanlıklarda uzak tutulması noktasında projeyi bir nokta ileriye taşıyacak önerileri oldu. Geçen hafta gerçekleştirdiği ziyaretinde dile getirdiğim gibi Bakan Beyin bölgemizden aday olması hem Seferihisar hem de İzmir için büyük bir şans. Seferihisar olarak biz bu şanstan payımızı fazlasıyla alacağız” dedi.

Seferihisar Belediyesi tarafından Girlen’de yapılmak istenen Gece Pazarı’nın Sığacık başta olmak üzere Seferihisar halkında bir travmaya neden olduğunu söyleyen Başkan Aydın: “Planlama aşamasında şuna tanık olduk, Sığacık başta olmak üzere Seferihisar halkı Girlen bölgesinde bilinenden daha fazla zaman geçiriyor. Burayı deniz kenarında nefes aldığı bir yer olarak görüyor. Hemşehrilerimizin ‘Kondu Pazar’ adını verdiği Gece Pazarı girişimi buranın ticari bir alana dönüşmesi korkusunu artırdı. İnsanlar Millet Bahçesi projesini görünce bir oh çekti. Proje Türkiye’de kendi büyüklüğünde örnek gösterilebilecek bir proje olarak yerini alacak” dedi.

Bakan Kasapoğlu ve Pakdemirli keşkek dövdü

Şenlik havasında geçen programda yöresel lezzetlerin bulunduğu, çeşitli ikram araçları da vardı. Seferihisar Hanımeli Kadın Kooperatifi’nin yaptığı yöresel yemekler standında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ve eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geleceğin Millet Bahçesi’nde karşılıklı keşkek döverek misafirlere balık ekmek ikram ettiler. Bakan Kasapoğlu’na Türkiye’nin en genç Milletvekili Adayı Nisa Alptekin ve Enes Efendioğlu eşlik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL