Genel

ALİAĞA, BÜYÜK ZAFER İÇİN BAYRAKLARLA DONATILDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk Ordusunun 30 Ağustos 1922’de zaferle neticelendirdiği Büyük Taarruz’un 99. Yılında Aliağa’da büyük bir heyecan yaşanıyor. Aliağa Belediyesi, Büyük Zafer’in 99. Yılı ve 30 Ağustos..

ALİAĞA, BÜYÜK ZAFER İÇİN BAYRAKLARLA DONATILDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk Ordusunun 30 Ağustos 1922’de zaferle neticelendirdiği Büyük Taarruz’un 99. Yılında Aliağa’da büyük bir heyecan yaşanıyor. Aliağa Belediyesi, Büyük Zafer’in 99. Yılı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Aliağa’yı her yıl olduğu gibi büyük Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleriyle donattı.

BİNALARDA DEV TÜRK BAYRAKLARI VE ATATÜRK POSTERLERİ PANDEMİ SONRASI YERİNİ ALDI
Aliağa Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi kentteki hazırlıklarını tamamladı. Caddeler boydan boya Türk Bayrakları ile donatıldı. Kamu Binaları, İş hanları ve fiziki uygunluğu olan ilçedeki yüksek katlı yapılara büyük Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleri asıldı. Aliağa Belediyesi tarafından yıllardır Apartmanlara asılan dev bayrak ve posterler için vatandaşların daireleri ve balkonları da kullanıldığından Pandemi tedbirleri nedeniyle bir süredir Apartmanlara bayrak ve poster asılamazken, pandemi kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramında binalar yeniden Bayrak ve Posterlerle donatıldı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı gereğince, 30 Ağustos Pazartesi günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına Aliağa Kaymakamlığı, İlçe Garnizon Komutanlığı ve Aliağa Belediyesi Çelenkleri sunulacak. İstiklal Marşı’nın okunması ve Şehitler için saygı duruşunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. Ardından Öğrenciler tarafından şiirler okunacak. Saat 10.30’dan itibaren Aliağa Kaymakamlık Makamında tebrikler kabul edilecek. Saat 11.15’de Şehitlik ziyaret edilecek.

BİSİKLET VE MOTOSİKLET GRUPLARINDAN “ZAFER SAYGI TURU”
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında saat 18.00’de İlçedeki Motosiklet ve Bisiklet Gruplarının katılımıyla Zafer Saygı Turu düzenlenecek. Aliağa Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek etkinlikte Saat 18.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak Zafer Saygı Turu Atatürk Caddesi, İstiklal Caddesi, Sahil Bandı, Ön Plajlar güzergâhında devam edecek. Tur, Sahil Bandından devam ederek Avcı Ramadan Rekreasyon Alanında sona erecek. Zafer Turuna Aliağa Motosiklet ve Bisiklet Spor Kulübü (ALMOB), Aliağa Motosiklet Kulübü, Pedalhane Bisiklet Kulübü, MotoArt, Ege Motosiklet Kulübü (EMK) grupları katılacak. Turun finalinde Avcı Ramadan’da Su Jeti gösterileri de yapılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL