Siyaset

Akşener’den yoğun görüşme trafiği

Yerel seçime geri sayım sürerken muhalefet kanadında görüşme trafiği hızlandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ziyaret ettiği İYİ Parti Lideri Meral Akşener’le, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da telefonla..

Akşener’den yoğun görüşme trafiği

Yerel seçime geri sayım sürerken muhalefet kanadında görüşme trafiği hızlandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ziyaret ettiği İYİ Parti Lideri Meral Akşener’le, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da telefonla görüştü. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Akşener’in önümüzdeki günlerde yerel seçim gündemiyle bir araya gelebileceği ifade edilirken, Özel’in Kemal Kılıçdaroğlu’nu önümüzdeki hafta çalışma ofisinde ziyaret etmesi bekleniyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçim öncesi görüşme trafiği hızlandı. İYİ Parti’de yol ayrılıkları sürerken, yerel seçim için ittifaklara ilişkin çeşitli senaryolar da konuşulmaya devam ediyor. İYİ Parti, seçime 81 ilde kendi adayları ile girmeye hazırlanıyor.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre, özellikle Ankara’da Mansur Yavaş’ın karşısına aday çıkarılmasına bazı isimlerden tepki geldi. Bu tartışmalar gündemdeyken önceki gün Yavaş, Akşener’i iyi parti genel merkezinde ziyaret etti. Yavaş, görüşmeyi nezaket ziyareti olarak tanımladı.

Akşener bir diğer görüşmeyi ise, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptı. İkili telefonla görüştü.

Görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada ‘Akşener ile yüz yüze görüşme konusunda bir planlama yapmadıklarını ancak her an bir görüşme yapabileceklerini’ kaydeden İmamoğlu, “Yakında biz de ziyaret yaparız” dedi.

İmamoğlu, görüşmeyi ‘dertleşme sohbetleşme’ olarak tanımladı ve “Biz neticede beş yıl önce Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı Adayı olarak yola çıkmış ve seçimi kazanmıştık. Bu dönem bitene kadar da biz o ittifakı temsil eden belediye başkanıyız. Hem mevcut gündeme dair düşüncelerimizi paylaştık. İletişime açık olduğumuzu kendileri de ifade etti” ifadelerini kullandı.

Akşener’in CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile de önümüzdeki günlerde yerel seçim gündemiyle bir araya gelebileceği ifade ediliyor.

Bu arada Özel‘in eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu önümüzdeki hafta çalışma ofisinde ziyaret etmesi bekleniyor.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Özel’in Kılıçdaroğlu’nun istemesi halinde genel merkez olarak hem personel anlamında hem de orada üretilenleri sunmak anlamında her türlü desteği kendisine vereceklerini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL