Bayraklı’da gündem düğün salonları… MHP’den fiyatlara tepki, başkana öneri!Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Bayraklı Belediyesi’nin MHP’li Meclis Üyesi Muhammet Şahin, belediyenin çalıştırdığı düğün salonlarının fahiş fiyatlarla hizmet verdiğini söyledi. 6 tane düğün salonunda uygulanan ücret politikasını açıklayan Şahin, “Belediyenin asli görevi para kazanmak değil hizmet üretmektir. Cüzi ücretler alınsın. Şehit ve gazi yakınlarının üçüncü derece yakınlarına kadar ücret alınmaması gerekiyor. Bize vatandaşlardan bu yönde talepler geliyor. Bu konuda kararlar alınsın” dedi.


 Bayraklı Belediyesi’nin ilçede hizmet veren düğün salonları fahiş fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Belediye eski Başkanı Hasan Karabağ döneminde tartışmalara neden olan konu hakkında flaş bir gelişme yaşandı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) hamlede bulundu. 

2008 yılında ilçe olan Bayraklı’da 3 seçimdir ipi göğüsleyen ve iktidar konumunda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) muhalefet görevini yürüten AK Parti ve MHP geçmiş yıllarda da aynı sorunun çözümü noktasında refleks göstermişti.

‘Belediye halka hizmet etmek için vardır, bu fiyatlar özel düğün salonlarındaki gibi, vatandaşlarımızın belediyeye ait düğün salonlarını tercih etmesinin anlamı yok’ gibi açıklamalarla geçmiş dönemin belediye yönetimi hedef alınmıştı.

Gelinen noktada 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni oluşan mecliste Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) temsilcisi sıfatıyla yer alan Muhammet Şahin belediyeye ait 6 düğün salonunda vatandaşa uygulanan fiyat politikasına tepki gösterdi. Belediye Başkanı Serdar Sandal’a çağrıda bulunan Şahin, hem ücretlerin düşürülmesini hem de şehit ve gazi yakınlarının bedelsiz olarak düğün salonlarından faydalanması gerektiğini söyledi.

Şahin, “Düğün salonu ücretli çok yüksek. Gariban aileler bu konuda mağdur ediliyor. Kültür payları ayrı düğün salonlarına ayrı fiyatlar ödeniyor. 6 tane düğün salonunda da bu uygulama var. Belediyenin asli görevi para kazanmak değil hizmet üretmektir. Cüzi ücretler alınsın. Şehit ve gazi yakınlarının üçüncü derece yakınlarına kadar ücret alınmaması gerekiyor. Bize vatandaşlardan bu yönde talepler geliyor. Bu konuda kararlar alınsın” dedi.

kaynak : egedesonsoz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.